Зернові ринки знаходяться під впливом посухи в Бразилії та опадів в Європі та Україні

2020-10-02 12:04:37
Зернові ринки знаходяться під впливом посухи в Бразилії та опадів в Європі та Україні

Поступове покращення погодних умов в основних країнах-виробниках зменшує тиск погодних чинників на ціни. У США тепла та суха погода дозволяє активізувати збирання сої та кукурудзи, опади в ЄС, Аргентині, Україні та на півдні Росії сприяють сівбі озимини, проте в Бразилії посівну затримує дефіцит вологи.

 

На Середньому Заході США в наступні 7-10 днів суха та тепла погода з незначними дощами дозволить активізувати збирання кукурудзи та сої, які станом на 27 вересня зібрані на 15% та 20% площ у порівнянні з 10% та 6% у минулому році відповідно. Надходження нового врожаю посилює тиск на ціни.

 

На Південних та Північних рівнинах США суха та тепла погода сприятиме сівбі озимої пшениці та збиранню сої та кукурудзи. Запасів вологи у ґрунті достатньо для отримання сходів, проте на полях Канзасу та Небраски спостерігаються посушливі явища. Станом на 27 вересня озимою пшеницею у США засіяно 35% площ у порівнянні з 34% минулого року та 33% в середньому за 5 років.

 

В Канаді зберігається суха погода з незначними опадами, яка дозволить завершити збирання ярої пшениці, каноли та пізніх культур.

 

В Європі, особливо на сході, пройшли рясні опади, що покращили запаси ґрунтової вологи та стан озимини, хоча і дещо затримали посівну. У Франції та Німеччині останніми тижнями пройшли потужні дощі, що дозволить збільшити площі сівби озимих ріпаку та пшениці. Ще декілька тижнів в Європі пануватиме штормова погода з рясними опадами.

 

По всій території України цього тижня пройшли опади 10-100 мм, що пришвидшать отримання сходів та сівбу озимої пшениці. Внаслідок посушливого серпня та вересня площі сівби озимого ріпаку зменшилися у порівнянні з 2019 р з 1,1 до 0,6 млн га, але площі під озимою пшеницею можуть залишитися на торішньому рівні 6,6 млн га, хоча Мінекономіки зменшило прогноз до 6,1 млн га. Високі ціни на пшеницю, підготовлені під ріпак поля та високі ризики вирощування ярих культур на тлі літньої спеки змушують виробників нарощувати площі сівби озимини, яка цього року показала вищу рентабельність, ніж ярі культури.

 

В Росії завдяки опадам вересня озиминою засіяно 2/3 площ, але наразі посіви відчувають посуху, оскільки цього тижня опади пройшли лише на півдні країні. У центрі наступного тижня дощів не буде, або вони будуть незначними, що посилює стурбованість за долю нового врожаю.

 

В Аргентині пройшли помірні та подекуди сильні дощі, що покращили зволоженість ґрунту в центральних та південних регіонах, проте не компенсували посушливі явища. Опади сприятимуть розвитку пшениці та підготують поля до весняної сівби. Найближчими днями вони поширяться на північ, але будуть не надто потужними.

 

В Бразилії наступного тижня дощі пройдуть лише на півдні, тоді як центральні та північні регіони страждатимуть без вологи. Виробники чекають сезону дощів, щоб провести сівбу сої. У центрі та на півночі країни соєю засіяно лише 3% площ у порівнянні з 10% у 2019 р. На півдні умови для сівби кукурудзи та озимої пшениці дещо кращі.

 

В Китаї нещодавні зливи призвели до надмірної зволоженості ґрунту для наповнення кукурудзи та сої на північному сході, та затримали їх визрівання. Проте по мірі дозрівання врожаю погода покращиться. На півдні умови сприяють вирощуванню рису та цукрової тростини, на Північно-Китайській рівнині – сівбі озимої пшениці та ріпаку.

Коментарі відвідувачів (0):