Закупівельна ціна на ячмінь в Саудівській Аравії виросла на 6,5 $/т

2019-11-19 12:06:00
Закупівельна ціна на ячмінь в Саудівській Аравії виросла на 6,5 $/т

Державний оператор Саудівської Аравії SAGO на тендері 15 листопада придбав 1,02 млн т фуражного ячменю з поставкою в лютому-березні за середньою ціною 216,62 $/т CFR, яка на 6,67 $/т перевищує ціну закупівлі попередніх торгів 30 вересня, коли також було законтрактовано 1,02 млн т ячменю. 

 

Головним постачальником знову стала компанія Glencore, а також компанії Casillo, Cofco, Holbud, Glencore, Graincorp та Soufflet. 

 

В поточному сезоні SAGO придбав 4,56 млн т ячменю, що на 1,2 млн т поступається відповідному показнику попереднього року. 

 

Експерти представництва USDA в Ер-Ріяді зменшили прогноз імпорту фуражного ячменю у 2019/20 МР до Саудівської Аравії, яка є найбільшим світовим покупцем цієї продукції, до 6 млн т завдяки сприятливим умовам випасу тварин, обумовленим достатніми опадами. 

 

За оцінками IGS, світове виробництво ячменю у 2019/20 МР виросте на 10% до рекордних 154,7 млн т, насамперед, завдяки збільшенню врожаю в ЄС. 

 

Рясний врожай та падіння курсу євро дозволяє Євросоюзу активно експортувати ячмінь. З початку сезону вже реалізовано 3 млн т, що на 42% перевищує відповідний показник попереднього МР. 

 

Україна в поточному сезоні станом на 15 вересня експортувала 3,4 млн т ячменю, що на 13% більше, ніж за такий же період у 2018 р. Наразі експорт уповільнюється, оскільки ціни з початку сезону залишаються незмінними та складають в порту 164-168 $/т, тоді як продавці очікують їх зростання. Проте підсумки тендеру в Саудівській Аравії не сприятимуть цьому. Окремі трейдери, що завершують програми закупівлі ячменю, незначно підвищують ціни задля залучення обсягів, але такі ситуації поодинокі. 

 

Росія в порівнянні з минулим роком збільшила виробництво ячменю з 17,7 до рекордних 21,6 млн т, проте скоротила його експорт на 25% до 1,6 млн т, оскільки на тлі низьких світових цін виробники стримують продажі в очікуванні зростання ринку ячменю аналогічно жовтневому зростанню ринку пшениці. Але низький попит буде тиснути на світові ціни щонайменше до весни, поки не розпочнеться сівба нового врожаю та не стане зрозумілим стан озимого ячменю після зимівлі.

Коментарі відвідувачів (0):