Загроза стабільності гривні на міжбанку все ще залишається

2016-08-26 13:17:33
Загроза стабільності гривні на міжбанку все ще залишається

В четвер гривня продовжила падіння на міжбанку. Збільшення пропозицій за рахунок обов’язкового продажу частини виручки експортерів було одразу поглинуте попитом.

 

Загалом протягом 25 серпня зареєстровано 486 угод на суму 337,31 млн. доларів по середньозваженому курсу 25,3292 грн/$.

 

Через те, що 24 серпня був вихідним, вчора на міжбанку експортери продавали виручку одразу за два дні, проте зростання попиту на валюту перекрило збільшення пропозиції та призвело до посилення позицій долара до 25,40/25,46 грн. На ринку формується стійкий тренд на зростання курсу американської валюти.

 

В таких умовах експортери будуть притримувати валюту, вичікуючи найкращої ціни, та імовірно, спробують ще більше підняти курс. Попит перевищує пропозицію, а час працює на експортерів. Імпортери знаходяться в протилежній ситуації: наближення кінця місяця змушує закривати контракти, тому на тлі зростання вартості валюти вони не можуть бути надто перебірливими. Нацбанк залишається пасивним спостерігачем та не виходить на ринок, оскільки надлишок валюти відсутній.

 

Подібна невизначеність з подальшим курсом долара може призвести до ситуативних перекосів між попитом та пропозиціями, а значить, до широкого коридору котирувань на торгах. Ринок буде залежати від дій та інтересів крупних гравців. Спред розшириться до 5-10 копійок на доларі. Міжбанк стане дуже ситуативним, а рівновага між попитом та пропозицією дуже хиткою.

 

Незмінною залишається ситуація на готівковому ринку – долар зупинився в межах 26,00-26,20 грн. Зростання котирувань валюти на міжбанку залишає можливість атак на гривню як на готівковому ринку, так і при операціях на торгах.

 

Стримують падіння гривні:

  • необхідність експортерів продати частину виручки для погашення боргів по господарській діяльності наприкінці місяця,
  • низька платоспроможність населення, що не дозволяє йому скуповувати валюту.

Послаблюють курс гривні такі чинники:

  • виплати, що здійснює Фонд гарантування,
  • зростання попиту з боку імпортерів нафто- та газопродуктів,
  • збільшення залишків на банківських коррахунках майже на 1,7 млрд. грн до 40,896 млрд. грн.

Коментарі відвідувачів (0):