За всю історію спостережень 2016 рік став найспекотнішим

2017-01-24 14:17:32
За всю історію спостережень 2016 рік став найспекотнішим

За весь період метеорологічних спостережень, що триває з 1880 року, 2016 рік став найбільш спекотним, побивши рекорд попереднього 2015 року на 0,1-0,12 градусів.

 

На думку науковців НАСА та Британської метеослужби головними причинами такого потепління стали викиди СО2 до атмосфери та явище Ель-Ніньйо, що викликало підвищення температури поверхневих вод Тихого океану, а також різке потепління в Арктиці.

 

Проте деякі вчені зазначають, що навіть без впливу Ель-Ніньйо 2015 та 2016 роки все одно були б найгарячішими в історії спостережень, оскільки основний вплив на клімат здійснюють парникові гази та глобальне потепління.

 

За інформацією метеослужб, починаючи з 1880 року із 16-ти найбільш спекотних років 15-ть приходяться на період 2002-2016 р. Таке тривале потепління призводить до зміни світового клімату.

 

Обсяги льодовиків Антарктики та Арктики також б’ють антирекорди. Їх танення змінює океанічні течії та погоду в різних частинах світу. Крім того, танення вічної мерзлоти створює додаткові ризики викидів метану. Вчені зазначають, що в Арктиці температура зростає вдвічі швидше, ніж по світу в середньому.

 

Інформація метеорологів підтверджує, що наразі температура Землі на 1 градус перевищує показники доіндустріального періоду. Укладена у 2015 році Паризька угода передбачає вжиття заходів для обмеження парникових газів, щоб температура на планеті не перевищувала рівня доіндустріальних показників більше, ніж на 1,5 градуси. Проте дія цієї угоди знаходиться під загрозою, тому що ще під час власної передвиборчої програми Д. Трамп обіцяв скасувати Паризьку угоду, оскільки сумнівався в існуванні процесів глобального потепління. Після його вступу на посаду наукова спільнота побоюється, що політична підтримка боротьби за збереження клімату може зникнути.

 

Оскільки наразі ознак вповільнення кліматичних змін не вбачається, потрібно якнайшвидше провести декарбонізацію сучасної економіки, що дасть змогу уникнути несприятливих наслідків таких змін.

 

Дослідники вважають, що 2017 рік також увійде до переліку найспекотніших, хоча і не зможе побити температурні рекорди 2016 року.

Коментарі відвідувачів (0):