Всі ринки знаходяться під тиском зниження цін на нафту

2016-01-18 17:49:23
Всі ринки знаходяться під тиском зниження цін на нафту

В п’ятницю на ринки продовжувало тиснути падіння цін на нафту у сукупності зі зниженням фондових ринків. Індекси Dow Jones та CAC під кінець тижня впали на 2,4 %.

 

В понеділок зранку Шанхайська фондова біржа працювала в звичному режимі без значної динаміки в той чи інший бік. В той же час в США біржі не працювали, так як кожний третій понеділок січня країна святкує день Мартина Лютера Кінга. Барель нафти впав до 28 $, хоча ще рік тому таке здавалося неможливим.

 

Зниження цін на європейську пшеницю ще більше прискорилося після оприлюднення FranceAgrimer інформації про значні обсяги кінцевих запасів, що сягають 5,8 млн. тон. Виробники потребують обігових коштів, тому намагатимуться реалізовувати більшу кількість продукції.

 

Знаковою міжнародною подією став імпорт двох партій аргентинської пшениці до США, що свідчить про підвищення конкурентоспроможності Аргентини на світових зернових ринках та падінням авторитету американської пшениці.

 

Внаслідок падіння нафтових котирувань нижче 30 $/барель в п’ятницю різко впала ціна на ріпак. Більше того, сповільнюється активність переробників цієї олійної.

 

Торги на чиказькій СВОТ в п’ятницю відбувалися спокійно, з невеликим корегуваннями котирувань напередодні довгих вихідних.

 

Обсяги переробки сої в грудні знаходяться на найнижчому рівні, починаючи з грудня 2011 року, проте такі підсумки відповідають очікуванням аналітиків.

 

На протязі минулого тижня обсяг експорту пшениці з України зменшився лише на 51 тис. тон. Таке скорочення пов’язане з поточною нестачею конкурентоспроможності товарів українського виробництва та проблем з якістю продукції. Вартість вітчизняної пшениці з протеїном 11,5 % на базисі FOB складає 184 $/тону.

 

Темпи експорту російської пшениці залишаються стабільними та тримаються на рівні 371 тис. тон, тому що Росія здатна запропонувати значні обсяги зерна з протеїном 12,5 %, в той час, як Україна не має достатньої кількості пшениці подібної якості.

Коментарі відвідувачів (0):