Врожай кукурудзи в Україні перевищить минулорічний

2020-08-04 13:01:41
Врожай кукурудзи в Україні перевищить минулорічний

Прогноз рекордного врожаю кукурудзи в Україні може не виправдатися в разі відсутності опадів протягом декількох наступних тижнів, оскільки запаси вологи в ґрунті недостатні. Наразі відбувається налив зерна, проте дощів найближчими 5-7 днями не прогнозують, тому врожайність кукурудзи може різко зменшитись.

 

Експерти УкрАгроКонсалту завдяки сприятливим погодним умовам травня-липня підвищили оцінки врожаю кукурудзи в Україні на 2 млн т до 38 млн т.

 

Аналітики Refinitiv навпаки зменшили прогноз врожаю кукурудзи в Україні на 2,5% до 37,7 млн т, тоді як інші аналітики оцінюють його в межах 31-41,9 млн т.

 

Причиною коригування стало зниження середньої врожайності з 7,26 до 7,08 т/га внаслідок посушливих умов в центральних та північних регіонах України, тоді як у липневому балансі експерти USDA оцінювали врожайність у 7,29 т/га, а валовий збір у 39 млн т.

 

Збільшення обсягу світової пропозиції кукурудзи посилить конкуренцію у 2020/21 МР, насамперед з боку США, де сприятлива погода дозволить зібрати рекордний врожай, що буде стримувати експорт кукурудзи з України.

 

Посилення конкуренції вплине на експортні та внутрішні ціни, - розповіли в УкрАгроКонсалті. Перевагу отримають виробники комбікормів та тваринники, оскільки низькі ціни на кукурудзу сприятимуть нарощуванню виробництва м’яса, особливо птиці, завдяки стабільно високому експортному попиту.

 

Основним покупцем української кукурудзи залишиться Китай, який у 2020/21 МР, за оцінками USDA, збільшить у порівнянні з попереднім сезоном внутрішнє споживання кукурудзи на 2% до 6 млн т. Внаслідок скорочення власного виробництва він буде змушений збільшити імпорт кукурудзи.

 

У 2019/20 МР Україна експортувала 29,67 млн т кукурудзи, що складає 49,4% загального експорту зернових. В новому сезоні цей показник збільшиться внаслідок скорочення експорту пшениці.

 

Ціни на кукурудзу нового врожаю залишаються на рівні 148-151 $/т, але виробники стримують продажі в очікуванні подальшого підвищення котирувань на тлі високих цін на пшеницю.

Коментарі відвідувачів (0):