Ведмежий світовий баланс USDA по сої не вплине на ціни

2020-01-13 12:05:35
Ведмежий світовий баланс USDA по сої не вплине на ціни

Січневий звіт USDA не виправдав очікувань трейдерів щодо скорочення прогнозу виробництва та збільшення експорту сої для США. Але майже незмінний баланс не призвів до зниження цін на сою, оскільки трейдери більше впевнені у підписанні торговельної угоди з Китаєм, ніж експерти USDA.

 

Цього тижня має бути підписана перша частина торговельної угоди між США та Китаєм, за якою останній зобов’язується збільшити закупівлю сільгосппродукції з США до 40 млрд доларів на рік. Більшість експертів не вірить у реальність такої закупівлі, оскільки до початку торговельної війни Китай імпортував з США товарів на 20 млрд $, тому щоб вдвічі збільшити суму імпорту йому доведеться відмовитися від закупівель продукції з Бразилії, Аргентини та України, з якими вже підписані довготривалі угоди.

 

У січневому балансі експерти USDA збільшили світові початкові запаси сої на 0,48 млн т завдяки зростанню запасів в Бразилії на 0,5 млн т, прогноз виробництва на 0,38 млн т завдяки США та прогноз світового споживання на 0,5 млн т завдяки Китаю, внаслідок чого оцінку кінцевих запасів зменшили на 0,27 млн т.

 

Аналітики очікували істотнішого скорочення кінцевих запасів в США та у світі на тлі зменшення виробництва в США через незібраний врожай сої у північних штатах, а також збільшення прогнозу експорту завдяки підписанню торговельної угоди.

 

Але попри незначне зниження площ збирання сої в США через холодну погоду в Північній та Південній Дакоті, прогноз врожайності збільшили завдяки її підвищенню в штатах Індіана та Іллінойс, завдяки чому оцінку виробництва сої в США у 2019/20 МР збільшили на 0,22 млн т до 96,84 млн т.

 

Прогноз експорту сої з США залишили на рівні 48,31 млн т, оскільки поки експерти USDA не вірять у підписання угоди з Китаєм.

 

Для Бразилії прогноз виробництва сої залишили на рівні 123 млн т, для Аргентини – на рівні 53 млн т завдяки сприятливим погодним умовам на всій території Південної Америки.

 

Після оприлюднення звіту березневі ф’ючерси на сою впали до 343,5 $/т, але перед завершенням торгів відновилися до 347,5 $/т.

Коментарі відвідувачів (0):