В Україні та Росії склалися сприятливі для розвитку озимини погодні умови

2020-10-21 12:10:43
В Україні та Росії склалися сприятливі для розвитку озимини погодні умови

Основним чинником підтримки цін останнім часом стали погодні умови в Україні та Росії, які впливали на сівбу та стан посівів озимини.

 

Експерти вважають, що нещодавні опади покращать стан посівів та дозволять збільшити площі сівби озимини в обох країнах на тлі рекордно високих цін на пшеницю, а також літнього дефіциту вологи для ярих культур, який спостерігається останніми роками.

 

На середину жовтня стан посівів зернових озимих культур в Україні та Росії був добрим та задовільним, хоча частина посівів все ще страждає від дефіциту вологи.

 

Проведене Національною академією аграрних наук України обстеження посівів озимини показало, що сходи отримані на більшості площ, засіяних у рекомендовані терміни сівби, незалежно від попередників.

 

Так, посіяні у ранні та оптимальні терміни рослини озимої пшениці вже сформували по 2 листи висотою 12-14 см та 10-12 см відповідно, а посіяні пізніше мають висоту 2-3 см.

 

Проте через посушливі умови у Луганській та більшості територій Харківської областей зерно озимої пшениці не проростало протягом 17-33 днів.

 

У рослин озимого ріпаку продовжується формування листової розетки, тоді як у центральних регіонах України ще триває сівба.

 

Загалом погодні умови в Україні зараз сприяють росту та розвитку рослин озимих зернових культур  завдяки високим температурам повітря та достатньому рівню зволоженості ґрунту.

 

У більшості районів Північно-Західного, Центрального та Приволзького федеральних округів Росії у першій декаді жовтня панувала тепла погода з температурами на 5-10о вищими за норму, але у другій декаді повітря охололо до звичайних рівнів, а у північних регіонах пройшли заморозки до -3..-1о, які не пошкодили озимини.

 

Майже по всій території пройшли дощі, на півночі з мокрим снігом. Останньої декади кількість опадів склала 15-25 мм, а у північних та окремих південно-західних районах – до 35-40 мм та більше.

 

На більшості території РФ агрометеоумови для росту та розвитку озимих зернових були добрими або задовільними, а зволоженість ґрунту достатньою, лише на південному сході Центрального та півдні Приволзького округів умови були несприятливими. У Південному та Північно-Кавказькому округах температура повітря на 5-8о, а подеколи на 9-10о перевищувала норму, а у ґрунті спостерігався дефіцит вологи. На півдні Ростовської області, окремих районах Краснодарського та Ставропольського краю та Калмикії пройшли дощі 15-25 мм та більше, які покращили умови розвитку озимини.

 

У Білорусі на більшості території верхній шар ґрунту помірно зволожений, сходи озимини знаходяться у фазі 3-го листа та кущення, на засіяних у жовтні площах з’являються сходи. У третій декаді жовтня у південних регіонах країни розвиток посівів озимини йтиме активніше.

Коментарі відвідувачів (0):