В новому сезоні посилиться конкурентна боротьба за азійських покупців

2019-07-23 12:08:55
В новому сезоні посилиться конкурентна боротьба за азійських покупців

Найближчими роками на ринках Південно-Східної Азії може посилитись попит на аргентинську пшеницю. Місцеві переробники шукають дешеву заміну австралійській пшениці, тому купують аргентинську з низьким вмістом протеїну, щоб зменшити видатки та підвищити рентабельність.

 

Дефіцит австралійської пшениці у 2019 році та несприятливі прогнози на наступний сезон дозволили Аргентині зайти на ринки Індонезії та Таїланду. Така тенденція зберігатиметься й надалі, оскільки азійські переробники вже адаптувалися до південноамериканського зерна.

 

В період активного експорту аргентинської пшениці (грудень 2018-березень 2019) її ціна складала 232,75 $/т, і вона була на 15% нижча, ніж ціна австралійської білозернистої пшениці преміум-класу (AWP) та на 1% нижча, ніж ціна причорноморської пшениці.

 

За ринки Південно-Східної Азії наразі конкурують Австралія, Аргентина, Україна, США та Росія. Попит на імпортне зерно найбільше зростає в Індонезії та Філіппінах. Частка австралійської пшениці на ринку Індонезії складає 31%, української – 21%.

 

Географічні переваги Австралії, обумовлені близьким розташуванням відносно Індонезії та В’єтнаму, звели нанівець щорічні посухи, які різко скоротили врожай та ускладнили експорт, особливо зі східного узбережжя.

 

Протягом жовтня 2018 р. – травня 2019 р. Австралія експортувала до Індонезії 623,832 тис т пшениці, що на 76,9% поступається середньому 5-річному показнику відповідного періоду.

 

Україна у 2017/18 МР збільшила експорт пшениці до Індонезії на 43,8% до 2,3 млн т в порівнянні з 2015/16 МР, коли вперше активно почала постачати зерно на цей ринок. Протягом липня 2018 р. – квітня 2019 р. експорт пшениці також склав 2,3 млн т.

 

Найактивніший експорт пшениці з Аргентини відбувається в період грудень- березень, тоді як Україна найбільше постачає зерна до Південно-Східної Азії з серпня по листопад, тому вказані експортні потоки майже не заважають друг другу.

Коментарі відвідувачів (0):