Українська зернова асоціація виступає проти обмеження експорту кукурудзи

2021-01-20 12:02:48
Українська зернова асоціація виступає проти обмеження експорту кукурудзи

Сьогоднішнє підвищення цін на кукурудзу дозволить українським сільгоспвиробникам збільшити прибутки напередодні весняних посівних робіт, - заявили в Українській зерновій асоціації (УЗА).

 

Представники УЗА не бачать підстав для обмеження експорту з України кукурудзи врожаю 2020 р. та внесення відповідних змін до Меморандуму між Мінекономрозвитку та учасниками ринку, про що проінформувала листом вказане відомство.

 

У 2020/21 МР Україна зібрала майже рекордні 30 млн т кукурудзи, з яких станом на середину січня експортувала 10 млн т, що на 3,5 млн т поступається відповідному торішньому показнику. У загальному експорті 8 млн т склала кукурудза врожаю 2020 р, і 2 млн т – врожаю 2019 р, а потреби внутрішнього ринку не перевищують 5 млн т.

 

Після завершення пікового періоду експорту кукурудзи, коли темпи експорту почнуть уповільнюватися, в країні залишки кукурудзи врожаю 2020 р. складають понад 21 млн т, тому недоречно говорити про дефіцит зерна та обмежувати його експорт, який і так менший, ніж торік.

 

Високі ціни на кукурудзу в Україні – це наслідок не низького врожаю або дефіциту, а загальносвітової тенденції зростання цін, обумовленої значними вливаннями коштів в економіки різних країн. Продовження цього тренду не дозволить цінам повернутися до попередніх рівнів. Проте влада не повинна намагатися знизити ціни на зерно адміністративними обмеженнями експорту, щоб не позбавити виробників прибутків, які дозволять компенсувати втрати минулого року та гарно провести посівну кампанію. Ціни на зерно мають формуватися не адміністративно, а виключно ринковими механізмами, важелі впливу на які має уряд.

 

Отримання українськими виробниками щороку кращих врожаїв та прибутків дозволить збільшити валютні надходження від експорту та прибутки бюджету, що дуже актуально в сучасний кризовий період. Саме аграрна галузь забезпечує понад 40% експорту України, тому зараз важливо розпродати наявні залишки за високими цінами, які наступного року можуть бути значно нижчими. Та й зберігання кукурудзи значно дорожче, ніж інших культур.

 

Україна є провідним світовим експортером продовольства, тому влада несе відповідальність за продовольчу безпеку не лише нашої країни, але й світу. Над цим також працює УЗА, та намагається не допустити кроків, що принесуть шкоду економіці країни.

 

Нагадаємо, що на нещодавній нараді у Мінекономики представники Союзів птахівників, свинарів, кормовиробників України та Тваринпрому запропонували обмежити експорт кукурудзи на рівні 22 млн т, щоб знизити ціни на зернову на внутрішньому ринку.

Коментарі відвідувачів (0):