Українська соняшникова олія продовжує дорожчати

2020-10-08 12:23:53
Українська соняшникова олія продовжує дорожчати

Ринки рослинних олій залишаються нестабільними, і після тимчасового падіння вони знову відновили зростання, компенсувавши втрати минулого тижня.

 

Драйвером зростання стали погодні умови у Південній Америці, де панує посушлива погода, хоча вже має розпочатися сівба сої. За прогнозами експертів, кількість опадів у цих регіонах має збільшитися внаслідок Ла-Ніньо, що починається у поточному сезоні. Це явище вже викликало рясні дощі у Малайзії та Індонезії, які призвели до скорочення виробництва пальми та зростання цін на пальмову олію.

 

Суха та тепла погода у США прияє збиранню сої, яка станом на 4 жовтня обмолочена на 38% площ у порівнянні з 12% у минулому році та 28% в середньому за 5 років на цю дату.

 

Збільшення пропозицій нового врожаю поки не вплинуло на ціни, хоча зазвичай вони знижуються, коли врожай зібраний на 50%.

 

Грудневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора виросли на 1,9% до 2780 рінггитів/т або 690,73 $/т, що на 6% перевищує рівень минулого тижня.

 

Грудневі ф’ючерси на соєву олію у США вчора на початку сесії зростали слідом за соєвими котируваннями, проте потім під тиском падіння цін на нафту опустилися на 0,3% до 724,4 $/т.

 

Нафтові котирування вчора опустилися через невизначеність з темпами відновлення світової економіки та попиту на нафту.

 

Ціни пропозицій української соняшникової олії з початку тижня виросли на 70 $/т до 950-960 $/т FOB для поставок у жовтні-листопаді на тлі дефіциту пропозицій та зростання ринків соєвої та пальмової олії.

 

Ціни попиту на соняшникову олію протягом тижня виросли з 850-860 до 890-920 $/т FOB, проте переробники стримують продажі, оскільки ціни на соняшник продовжують зростати, що робить маржу переробки від’ємною.

 

В Україні станом на 7 жовтня з 4,4 млн га або 69% площ намолочено 8,3 млн т соняшника з врожайністю 1,9 т/га. Але врожайність у західних та північних регіонах на рівні 2,3-3 т/га може забезпечити врожай на рівні 14 млн т.

 

Цього тижня збиранню соняшника перешкоджали опади, але наступного тижня суха погода дозволить прискорити збирання та збільшити обсяг пропозицій на тлі високих закупівельних цін.

Коментарі відвідувачів (0):