Ціни на ячмінь залишаються під різнобічними чинниками впливу

2020-07-01 12:20:44
Ціни на ячмінь залишаються під різнобічними чинниками впливу

Експерти агенції MARS внаслідок посушливих умов навесні 2020 року зменшили прогноз врожайності озимого ячменю в Росії у порівнянні з минулим роком на 8,8% до 3,78 т/га, що на 8,2% поступатиметься середньому 5-річному показнику.

 

При цьому ярим ячменем в Росії засіяли 7,9 млн га або 100,6% від плану. Несприятлива весняна погода не дозволить збільшити врожайність ярового ячменю, тому загальний врожай у порівнянні з минулим роком зменшиться.

 

Україна лише розпочала збирання озимого ячменю, тому оцінки врожайності поки не коригувалися, й прогноз загального валового збору залишається на рівні 7,5-8 млн т.

 

За оцінками Statistics Canada, в Канаді площі сівби ячменю виросли в порівнянні з минулим роком на 1,4% до найвищого з 2009 року рівня 7,5 млн акрів, а завдяки сприятливим весняним погодним умовам прогноз врожаю може перевищити минулорічний показник.

 

В Австралії рясні весняні дощі сприяли збільшенню площ сівби ячменю та потенціалу врожаю.

 

Запроваджені Китаєм з 19 травня антидемпінгові та антидотаційні імпортні мита на ячмінь з Австралії розміром 80,5% суттєво вплинуть на світовий ринок ячменю. Китай традиційно купував австралійський ячмінь, а наразі зацікавився чорноморським, оскільки політичні відносини з Канадою досі залишаються напруженими.

 

Зростання попиту на український ячмінь з боку Китаю вже призвело до підвищення премій. За сертифікований для поставки на Китай ячмінь в Україні пропонують в порту 165-168 $/т, що на 6-8 $/т перевищує ціну ячменя без сертифікації.

 

Традиційний покупець чорноморського ячменю – Саудівська Аравія придбала велику партію ячменю за ціною, що відповідає рівню цін попереднього сезону, тому навряд чи зможе скласти конкуренцію Китаю на українському ринку.

Коментарі відвідувачів (0):