Ціни на свинину в Чикаго перевищили рекорд 2018 року на очікуваннях активізації експорту до Китаю

2021-03-17 12:01:02
Ціни на свинину в Чикаго перевищили рекорд 2018 року на очікуваннях активізації експорту до Китаю

Липневі ф’ючерси на живу свинину на біржі в Чикаго вчора виросли на 2,3% до 2,2 $/кг  живої ваги, перетнувши психологічний рівень 1 $/фунт та продемонструвавши річне зростання на понад 25%. Ціни на американську свинину сягали такого рівня у 2018 році на тлі епідемії АЧС в Китаї та у 2019 році, коли після підписання торговельної угоди Китай активізував імпорт свинини з США через малу кількість власного поголів’я.

 

Спекулятивне зростання цін пов’язують з виявленими у провінціях Гуандун та Сіньцзян нових спалахів АЧС, що може призвести до зниження пропозицій м’яса та збільшення імпорту.

 

За даними МСГ Китаю, наприкінці минулого року численність маточного поголів’я свиней в країні складала 41,61 млн голів,а загального поголів’я – 406,5 млн голів, тобто у порівнянні з 2019 роком (до початку епідемії АЧС) виробничі потужності відновлені на 90%.

 

Експерти вважають, що в разі нового поширення АЧС знову виросте імпорт м’яса та скоротиться експорт сої та кукурудзи, потрібних для виготовлення кормів.

 

В другій половині лютого ціни на товарних свиней в Китаї дещо знизилися, насамперед, внаслідок насиченості ринку м’ясом з державного резерву та після ліквідації частини поголів’я.

 

В останні два тижні ціни на свинину тримаються на рівні 4,9 $/кг, тоді як напередодні китайського Нового року на початку лютого вони сягали 5,56 $/кг.

 

Минулого року влада Китаю заборонила використовувати антибіотики у кормах. Тому цьогорічна зима з незвичними морозами погіршила ситуацію в галузі, оскільки тварини стали частіше хворіти респіраторними інфекціями та діареєю, тому погано набирали вагу. За даними січневого огляду Genesus Inc., вперше за останні 13 місяців темп відновлення галузі уповільнився, а кількість свиней, що потрапляє на бійні з недостатньою вагою знову перевищує показники 2019 року. За розрахунками агенції Bloomberg, в період зимових холодів на бойні відправили до 15% маточного поголів’я або 6 млн голів, тому відновлення поголів’я до рівня, що передував епідемії АЧС, можна очікувати не раніше другої половини 2022 року.

 

За даними Асоціації «М’ясної галузі» (АМГ), в Україні на тлі активізації імпорту та початку поста середні котирування на свинину знизилися з 44-45 до 40-42 грн/кг живої ваги. Збільшення імпорту свинини у лютому в порівнянні з відповідним періодом минулого року у 3,5 рази обумовлене тим, що ціни на живих свиней в ЄС на 10 грн/кг нижчі, ніж в Україні. А зниження з 1 березня ставки ПДВ з 20% до 14% додатково посилить конкуренцію між українською та імпортною свининою.

 

Підвищення цін на фуражне зерно за останні пів року на 50% завдало збитків тваринникам, а неможливість підняти ціни продажу збільшить забій свиней та пропозицію м’яса на ринку, що призведе до падіння попиту на корм.

Коментарі відвідувачів (0):