Ціни на соняшник зростають слідом за ринками рослинних олій

2020-03-24 12:03:53
Ціни на соняшник зростають слідом за ринками рослинних олій

Після різкого обвалу двох минулих тижнів ціни на рослинні олії поступово починають зростати за підтримки позитивних новин: скасування карантину в Китаї та пожвавлення економічної активності країни, а також обмежень портової діяльності через запроваджений карантин у Аргентині та Бразилії, які є основними світовими експортерами.

 

В Україні закупівельні ціни на соняшник отримали потужну підтримку від зростання цін на соняшникову олію та різкої девальвації гривні, викликаної панікою через поширення Covid-19.

 

Слідом за цінами на нафту травневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії у п’ятницю виросли на 3,3% до 2288 рінггитів/т або 521,18 $/т, навіть попри дані про скорочення експорту пальмової олії з країни за 20 днів березня в порівнянні з відповідним періодом лютого на 20%. Додатково їх підтримала перспектива обмеження переробки та експорту соєвої олії з Аргентини через карантин.

 

В понеділок котирування пальмової олії залишилися на рівні 2289 рінггитів/т, але через девальвацію місцевої валюти до найнижчого з березня 2017 р. рівня ціна в доларах впала на 1,1% до 515,5 $/т.

 

Ціни на нафту вчора виросли на 3-4% і ф’ючерси на нафту марки Brent сягнули 27,8 $/барель, що суттєво підтримує ринки рослинних олій.

 

Ф’ючерси на соєву олію в Чикаго вчора виросли ще на 1% до 577,6 $/т на тлі імовірного закриття підприємств та портів Південної Америки на карантин.

 

Ф’ючерси на соєвий шрот, що є основним експортним продуктом Аргентини, вчора в Чикаго виросли на 3% до 369,8 $/т, тоді як на соєві боби – на 3,5% до 324,45 $/т. За тиждень США збільшили експорт сої до 570,6 тис т, що на 33,6% поступається відповідному показнику минулого року. Проте трейдери спостерігають зростання відвантажень з Західного узбережжя до Китаю та Тайваню.

 

За підтримки ринків пальмової та соєвої олії, а також активізації попиту ціни пропозицій соняшникової олії в Україні виросли до 650-660 $/т FOB, а ціни попиту – до 640 $/т FOB для відвантажень у квітні-травні.

 

Уряд України обговорює можливість посилення карантину, проте обіцяє, що пов’язані з експортом підприємства працюватимуть без обмежень.

 

Закупівельні ціни на соняшник з минулого тижня розвернулися догори та виросли на 500-600 грн/т до 10000-10600 грн/т з доставкою на завод. Але виробники стримують продажі через нестабільність гривні, яка останнім часом знецінилася на 14%. Вони продають зерно обмеженими партіями, оскільки не бажають тримати гроші у банках на тлі чуток про можливий дефолт України.

Коментарі відвідувачів (0):