Ціни на соняшник очікують подорожчання соняшникової олії

2019-03-21 12:28:27
Ціни на соняшник очікують подорожчання соняшникової олії

Ціни на рослинні олії залишаються низькими під тиском прогнозів збільшення виробництва пальмової олії, а також врожаю сої в Південній Америці на тлі зниження попиту з боку Китаю. Нарощування виробництва соняшникової олії в Україні та Росії додатково тисне на котирування.

 

Ціни на сою найближчим часом не будуть зростати внаслідок відтермінування підписання угоди між США та Китаєм. Проте заява Трампа про наміри залишити імпортні мита на китайську продукцію на тривалий час, не лише до підписання угоди, але й після, щоб впевнитися, що Китай виконує свої зобов’язання, ставить під питання сам факт підписання угоди.

 

Протягом місяця в Чикаго ф’ючерси на сою залишаються на рівні 332,9 $/т, тоді як соєва олія подешевшала на 5% до 646 $/т.

 

Можливе скорочення виробництва пальмової олії внаслідок посухи дещо підтримало котирування. На біржі в Бурсі ф’ючерси на малайзійську пальмову олію виросли в середу до двотижневого максимуму 532,35 $/т завдяки активізації експорту, який за 20 днів березня збільшився в порівнянні з лютим на 0,8% до 925 тис т.

 

Минулого тижня пальмова олія подешевшала на 2,8%, проте до кінця тижня ринок відіграв падіння й за підсумками двох тижнів закрився з плюсом 2,2%.

 

На ринок соняшникової олії тиснуть сусідні ринки пальмової та соєвої олії, оскільки покупців з Китаю та Індії цікавлять більш низькі ціни.

 

За тиждень ціни попиту на українську соняшникову олію знизилися на 5-8 $/т до 655-660 $/т FOB-Чорне море, тоді як ціни пропозицій залишилися на рівні 665 $/т FOB для поставок у квітні-травні.

 

В ЄС ціни на соняшникову олію впали до найнижчого з лютого рівня - 690 $/т FOB для поставок у квітні-травні.

 

В Україні завдяки зростанню курсу долара на 3,4% за тиждень закупівельні ціни на соняшник виросли на 200-300 грн/т, проте зростання обмежило падіння закупівельної ціни на соняшникову олію.

 

Сезонне збільшення пропозицій соняшник з боку виробників також тисне на ціни, які складають наразі 10200-10800 грн з доставкою на завод та 9800-10000 грн/т на франко-господарстві. Найближчим часом ціни на соняшникову олію можуть дещо укріпитися за підтримки ринку пальмової олії, що підштовхне до зростання ціни на соняшник. Спекулятивне коригування курсу долара на міжбанку до 27,5-27,8 грн/$ напередодні виборів також підтримає ціни.

Коментарі відвідувачів (0):