Ціни на рослинні олії продовжують зростати попри відсутність попиту з боку покупців

2020-11-20 12:03:32
Ціни на рослинні олії продовжують зростати попри відсутність попиту з боку покупців

На ринках рослинних олій склалася дивна ситуація, коли ціни зростають попри збалансований світовий баланс виробництва та споживання (на рівні минулого року) та падіння попиту з боку основних імпортерів.

 

Пандемія Covid-19 знизила попит на автомобільне пальне та споживання рослинних олій закладами харчування, проте дивним чином вплинула на виробництво біопалива, яке раніше вироблялося із використаної ресторанами та кафе рослинної олії. Тепер виробники біодизеля через відсутність вторинної сировини змушені купувати соєву або пальмову олію.

 

Зростання продовольчої інфляції може змусити уряди багатьох країн переглянути умови підтримки виробників біопалива. Так, влада Індонезії вже перенесла запровадження обов’язкового вмісту біопалива з пальмової олії в розмірі 40%, а уряд Бразилії дозволив використовувати для виробництва біодизеля імпортні рослинні олії.

 

Лише завдяки підтримці з боку держави виробники біодизеля зберігають обсяги виробництва на тлі зростання цін на сировину на 30-40% та зниження цін на нафту, що зменшує маржу переробки.

 

При цьому основні імпортери внаслідок високих цін пропозицій зменшують закупівлю рослинних олій. Вчора єгипетський GASC скасував міжнародний тендер по закупівлі рослинних олій, ціни пропозицій соняшникової та соєвої олії на якому були на 20% вищими, ніж на попередніх торгах у жовтні. Найдешевша пропозиція соняшникової олії мала ціну 1172 $/т CFR, а соєвої – 1067,7 $/т CFR.

 

При цьому GASC придбав 12 тис т вітчизняної соєвої олії за ціною 15450 EGP/т або 988,48 $/т CFR, яка на 11% перевищує ціну попереднього місцевого тендеру, що пройшов 10 днів тому.

 

Ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора сягнули 859 $/т, проте пізніше опустилися до 853,6 $/т, додавши за день 0,8%. Ціни підтримує посушлива погода в Аргентині та стримування продажів виробниками, а також відновлення Китаєм закупівель американської сої, хоча й малими партіями.

 

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора опустилися на 0,7% до 3342 рінггитів/т або 815,52 $/т на даних про скорочення експорту протягом 20 днів листопада у порівнянні з відповідним періодом жовтня на 18%. Внаслідок високих цін покупці віддають перевагу соєвій олії, яка незначно дорожча за пальмову.

 

Продавці української соняшникової олії підвищили ціни до 1150-1160 $/т, тоді як покупці готові платити 1040-1050 $/т. Закупівельні ціни на соняшник щодня зростають на 300-500 грн/т, тому виробники стримують продажі в очікуванні максимуму.

Коментарі відвідувачів (0):