Ціни на рослині олії продовжують знижуватися

2018-10-25 12:05:05
Ціни на рослині олії продовжують знижуватися

На світових біржах у вівторок вартість активів опустилася до річного мінімуму, а ф’ючерси на нафту марки Brent втратили майже 6% та торгувалися по 75,6 $/барель. Це призвело до зниження цін на рослині олії, на що одразу відреагували світові біржі.

 

Ф'ючерси на пальмову олію на малайзійській біржі в Куала-Лумпурі впродовж трьох днів знизились на 1,7% до 528 $/т.

 

Додатковими чинниками тиску на ціну були прогнози щодо зростання виробництва пальмової олії в четвертому кварталі. У вересні виробництво пальмової олії в Малайзії зросло в порівнянні з серпнем на 14,4% до 1,85 млн т, що стало найвищим показником цього місяця, починаючи з 2015 року.

 

Ф’ючерси на соєву олію в Чикаго з понеділка втратили 2,2% та опустилися до 629,2 $/т, що призвело до зниження цін на соєвий шрот на 2,2% до 337 $/т та сою на 1,6% до 316,7 $/т.

 

Ціни на соняшникову олію в Україні знизились на декілька доларів і торгуються на рівні 650-660 $/т FOB.

 

Єгипетська державна агенція GASC вчора на черговому тендері закупила 30 тис т соняшникової олії за ціною 702 $/т та 26 тис т соєвої олії за ціною 673,40 $/т CFR. При цьому ціна закупівлі соняшникової олії була на 2,3% менша, ніж на попередньому тендері.

 

Потужний урожай олійних в цьому сезоні продовжує тиснути на закупівельні ціни. Ціни на американську сою залишаються на рівні 316,7 $/т, й надії на активізацію імпорту з боку Китаю практично немає. Погода в Південній Америці сприяє сівбі сої, що приведе до збільшення посівних площ та зростанню кількості пропозицій сої на світовому ринку в другій половині сезону. Експорт сої з Бразилії може сягнути 76 млн т, оскільки маржа переробки практично відсутня, через що переробники відмовляються переробляти сою в країні та, користуючись привабливими цінами, відправляють власні обсяги на експорт до Китаю. Якщо Китай зможе знизити імпорт сої до 86 млн т на рік попри прогноз USDA в 95 млн т, то йому достатньо буде імпортувати 75 млн т з Бразилії та 10 млн т з Аргентини, щоб взагалі не купувати американську сою в цьому сезоні.

Коментарі відвідувачів (0):