Ціни на пшеницю очікують нових правил експорту з Росії

2019-01-21 12:15:26
Ціни на пшеницю очікують нових правил експорту з Росії

Россільгоспнагляд працює над посиленням контролю за експортом зерна, зокрема збирається змінити форму допуску на експорт.

 

Росія стала великим експортером пшениці, й будь-яке підприємство може відвантажувати на світові ринки зерно, якість якого держава не завжди в змозі контролювати. Нові пропозиції забезпечать контроль відвантажень у повному обсязі.

 

В першу чергу зміняться форми допуску на експорт. Для деяких країн буде запропоноване ліцензування експортної діяльності, зокрема – посилення впливу державних компаній, таких як Об’єднана зернова компанія та Продінторг.

 

Після зафіксованих на півдні Росії порушень при експорті зерна, в жовтні відомство доручило посилити контроль за фітосанітарним та карантинним станом майданчиків для відвантаження зерна в Краснодарському краї та Ростовській області.

 

Аргентина зібрала 19 млн т пшениці, що поступається прогнозованим 19,5 млн т через тривалі опади, які знизили врожайність в порівнянні з минулим сезоном на 3,1% до 3,12 т/га.

 

Висока конкурентоспроможність аргентинської пшениці сприяє активному експорту. Вже законтрактовано 47% врожаю пшениці 2018/19 МР. Майже 40% від загального експорту аргентинської пшениці буде відправлено до Бразилії, 10-12% - до Алжиру, нарощуються відвантаження до країн Азії та Африки, що посилює конкуренцію з причорноморським зерном.

 

За даними Reuters, станом на 9 січня аргентинську пшеницю на FOB з поставкою в лютому з порту Росаріо до єгипетського порту Дум’ят пропонували по 236 $/т плюс ставка фрахту 26,37 $/т.

 

На останньому тендері Єгипет придбав лише російську пшеницю за ціною 248-252 $/т FOB плюс ставка фрахту 15-16 $/т з поставкою в лютому.

 

Трейдери очікують звіту USDA з оцінкою посівних площ пшениці у США у 2019 році, оприлюднення якого затримується через припинення роботи уряду. Опитування Reuters показало, що учасники ринку оцінюють посівні площі у США у 32,3 млн акрів, що на 1 млн акрів перевищить минулорічну оцінку 31,3 млн акрів, хоча фактична площа посівів у 2018 році склала 32,5 млн акрів.

 

Варто зазначити, що в першій половині десятиріччя посівні площі складали 40-42 млн акрів, проте збільшення рентабельності виробництва сої та кукурудзи призвело до скорочення площ під пшеницею.

Коментарі відвідувачів (0):