Ціни на пальмову олію впали на 3,5% на тлі зростання запасів та скорочення поставок до Індії

2023-01-26 12:05:25
Ціни на пальмову олію впали на 3,5% на тлі зростання запасів та скорочення поставок до Індії

У перший після тривалих новорічних вихідних день торгів на біржі в Малайзії котирування на пальмову олію, як і очікувалося, суттєво знизилися на даних про скорочення експорту з Малайзії та Індонезії та збільшення запасів в Індії.

 

Квітневі ф'ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії вчора обвалилися на 3,6% до 3753 рінггитів/т або 881 $/т, що стало найбільшим денним падінням останніх 6 тижнів.

 

Малайзія протягом 1-20 січня скоротила у порівнянні з аналогічним періодом грудня експорт пальмової олії на 38,5%, а Індонезія у 2022 р зменшила її експорт на 8,5%.

 

В Індії запаси рослинних олій на початку січня сягнули рекордних 3,2 млн т у порівнянні з 1,7 млн т рік тому. Через це імпорт пальмової олії може зменшитися з 3,1 млн т у 4 кварталі 2022 р до 2,2 млн т у 1 кварталі 2023 р. Значні запаси та низький попит змушують переробників скоротити закупівлі та зосередитись на виробництві.

 

Скорочення поставок до Індії не буде компенсоване нарощуванням імпорту до Китаю, який наприкінці року активізував закупівлю сої й матиме значну пропозицію олії, що посилить тиск на ціни рослинних олій.

 

Березневі ф'ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора впали на 0,8% до 1332 $/т (-6% за тиждень) на новинах про покращення погоди в Аргентині.

 

За даними платформи Trading Economics, ціни на соняшникову олію з поставкою покупцям знизилися до 1160 $/т CIF, але їх підтримує скорочення пропозицій з України та рф у поточному сезоні. Тому якщо під тиском низьких цін на пальмову олію та рекордного урожаю сої в Бразилії котирування на соєву олію ще більше знизяться, то ціни на соняшникову олію повернуться до попереднього "статусу" преміальної олії у порівнянні з соєвою, особливо з огляду на скорочення виробництва та різкого подорожчання оливкової олії.

 

Зростання цін на соняшникову олію обмежило нарощування переробки олійних в ЄС, викликане збільшенням поставок сировини з України через зупинку підприємств внаслідок перебоїв з енергопостачанням.

 

За даними Європейської асоціації виробників рослинної олії (FEDIOL), у грудні в ЄС обсяг переробки ріпаку сягнув найвищого з серпня 2022 року рівня - 1,7 млн т, переробки сої - 1,1 млн т (що на 30% перевищує показник листопада, але на 7% поступається показнику грудня 2021 р), переробки соняшника - 511 тис т, що на 6% перевищує показник листопада.

 

Попит на пальмову олію взимку зазвичай падає, оскільки при низьких температурах вона твердіє, тому попит на українську соняшникову олію може вирости, особливо на тлі збільшення Індією імпорту у січні до 400 тис т, що вдвічі перевищить поставки грудня.

Коментарі відвідувачів (0):