Ціни на кукурудзу залишаються під тиском рекордного врожаю

2018-10-23 13:35:57
Ціни на кукурудзу залишаються під тиском рекордного врожаю

Гарні темпи збирання кукурудзи в США, де обмолочено вже понад 50% площ в порівнянні з 47% в середньому, та висока врожайність підтверджують прогноз високого валового збору кукурудзи в США, що суттєво тисне на ціни. Але низькі ціни на кукурудзу сприяють активному експорту, що утримує ринок від подальшого падіння. За останній тиждень експорт кукурудзи з США скоротився на 6,15% до 949,2 тис т, що відповідає очікуванням трейдерів та на 49,23% перевищує показник відповідного періоду минулого року. Загальний експорт з початку сезону вже на 72% перевищує минулорічний рівень на цю ж дату.

 

Дані про високі темпи експорту підтримали ціни, й вчора ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго виросли на 1,5 $/т до 145,4 $/т.  

 

В Україні суха та тепла погода сприяє активному збиранню кукурудзи. Станом на 22 жовтня з 60% площ намолочено 18,6 млн т з врожайністю 6,8 т/га, яка на 45% перевищує минулорічну.

 

Але на відміну від США, падіння цін на українську кукурудзу поки що не збільшило експортний попит, й експортні відвантаження значно менші, ніж рік тому.

 

Рекордний врожай кукурудзи стикнувся з проблемами логістики та наявності вільних складських площ.  Укрзалізниця продовжує підвищувати плату за користування вагонами, що вже привело до зростання тарифів на 150-200 грн/т. При цьому експедитори та трейдери, які інвестували та придбали останніми роками понад 2000 вагонів-зерновозів, отримали іншу проблему - неспроможність Укрзалізниці забезпечити вчасне переміщення вагонів до станцій завантаження через відсутність достатньої кількості тепловозів. Це веде до зниження темпів відвантаження та перевантаженості внутрішніх елеваторів. На тлі зростання вартості залізничних перевезень та різкого підвищення вартості дизельного палива, тарифи на автоперевезення виросли на 50%, але знайти вільні зерновози майже неможливо.

 

Ціни на українську кукурудзу в портах за тиждень знизились з 155 до 150 $/т або 5000-5050 грн/т, а закупівельні ціни на внутрішніх елеваторах упали на 250-300 грн/т до 4300-4400 грн/т на тлі збільшення вартості доставки.   

 

Відсутність вільних складських місткостей та низькі темпи експортних відвантажень можуть призвести до того, що частину врожаю кукурудзи аграрії залишать в полі й будуть остаточно збирати по мірі появи вільного місця в елеваторах чи можливості відправити зерно до портів.

Коментарі відвідувачів (0):