Ціни на кукурудзу в Україні зростають завдяки високому попиту

2019-01-04 12:11:29
Ціни на кукурудзу в Україні зростають завдяки високому попиту

Рекордний врожай української кукурудзи на рівні 35,5 млн т призвів до падіння цін в жовтні – листопаді в порту до 150-152 $/т, що зацікавило покупців та активізувало експорт.

 

В листопаді Україна експортувала рекордні 5 млн т кукурудзи, а загалом з початку сезону 10,3 млн т, що на 78% перевищує показник відповідного періоду минулого року – 5,8 млн т.

 

За оцінками USDA, в поточному сезоні Україна експортує 28 млн т кукурудзи. Такий прогноз здавався сумнівним на початку сезону, коли попит був дуже низьким. Проте посуха в ЄС та збільшення споживання фуражного зерна, зокрема кукурудзи, дозволила Україні наростити експорт. Головними покупцями вітчизняної кукурудзи стали Іспанія та Нідерланди, а з недавніх пір ще й Китай.

 

ЄС в поточному МР імпортував 11,3 млн т кукурудзи, що на 46,75% перевищує відповідний показник попереднього сезону. За прогнозом USDA, у 2018/19 МР Євросоюз імпортує 21 млн т кукурудзи.

 

Ціни на українську кукурудзу зростають з середини грудня й вже сягнули в порту 157-158 $/т або 5100-5150 грн/т, що відповідає минулорічному рівню.

 

В Чикаго березневі ф’ючерси на кукурудзу залишаються на рівні 150 $/т, що на 7% вище, ніж рік тому. Але й темпи експорту кукурудзи з США також вищі за минулорічні.

 

Обмеження роботи американського уряду призвело до затримки виходу тижневих звітів про експортні продажі, що стримує біржову активність трейдерів.

 

Ринок очікує даних про виробництво етанолу, рентабельність якого знизилася після падіння цін на нафту, через що окремі заводи зупинили роботу. Потреба в кукурудзі для внутрішньої переробки зменшиться, що призведе до збільшення експорту.

 

Прогноз врожаю кукурудзи в Бразилії в поточному сезоні внаслідок дефіциту опадів зменшено до 94 млн т.

 

Через посушливі умови під час сівби посівні площі під соєю можуть зменшитись на користь кукурудзи сафріньї. Найближчим часом увага трейдерів буде прикута до погодних умов в Південній Америці.

Коментарі відвідувачів (0):