Ціни на кукурудзу в США падають, проте їх підтримує активний попит

2019-11-21 12:07:20
Ціни на кукурудзу в США падають, проте їх підтримує активний попит

Через невизначеність з підписанням першої частини торговельної угоди між США та Китаєм вчора грудневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго продовжили падіння та опустилися до 148,5 $/т, навіть попри активізацію експорту та збільшення виробництва етанолу в США.

 

Дані про збільшення виробництва етанолу за останній тиждень на 3 тис барелів/добу до 1,033 млн барелів/добу, для чого необхідно переробляти щотижня 2,75 млн т кукурудзи, не підтримало ціни.

 

Зниження цін на американську кукурудзу залишається єдиною можливістю збільшити попит з боку країн Латинської Америки та Південно-Східної Азії. Ціни на кукурудзу в США залишаються на рівні 172 $/т FOB в порівнянні з 176 $/т на бразильську, 168 $/т на аргентинську та 170-172 $/т на українську кукурудзу.

 

Активне відвантаження кукурудзи з Бразилії, яка в листопаді може експортувати 5 млн т, призвело до скорочення запасів та зростання внутрішніх цін. Це змушує фермерів збільшувати експортні продажі зерна нового врожаю, які вже на 50% перевищують тогорічні.

 

За оцінками агенції Conab, в порівнянні з 2019 роком площі сівби кукурудзи виростуть на 2% до 17,535 млн га, проте через зниження врожайності виробництво скоротиться на 1,7% до 98,366 млн т. Збирати кукурудзу в Бразилії розпочинають в лютому.

 

Купівля південнокорейським переробником 60 тис т кукурудзи за ціною 205 $/т CFR з поставкою у березні, коли на ринок повернеться Бразилія, тисне на ціни для поставок у пізніші терміни. В листопаді південнокорейські переробники придбали 750 тис т кукурудзи.

 

В Україні ціни на кукурудзу в порту виросли до 155-156 $/т, проте завдяки зміцненню курсу національної валюти гривневі ціни залишаються на рівні 4450-4480 грн/т. Внаслідок збільшення попиту з боку Індії ціни пропозицій вітчизняної кукурудзи виросли до 170 $/т FOB.

 

Індійська національна федерація сільгоспкооперативів (NAFED) оголосила тендер по закупівлі 100 тис т української кукурудзи з поставкою 10-31 січня, підсумки якого оголосять після 3 грудня.

 

Зростання конкуренції на світових ринках та зниження цін на американську кукурудзу буде найближчим часом обмежувати подорожчання української кукурудзи. А сприятлива погода в Бразилії й Аргентині та збільшення пропозицій південноамериканської кукурудзи тиснутиме на ціни навесні.

Коментарі відвідувачів (0):