Спекулятивне зростання цін на пшеницю на фізичних ринках відбилося на біржових котируваннях

2020-09-18 12:05:20
Спекулятивне зростання цін на пшеницю на фізичних ринках відбилося на біржових котируваннях

На тлі стрімкого подорожчання чорноморської пшениці на фізичних ринках протягом останніх тижнів, світові біржі знаходилися у відносному спокої, проте вчора там розпочалося бурхливе зростання цін слідом за сусідніми ринками сої та кукурудзи.

 

Фундаментальні чинники підтримки цін на пшеницю все ще відсутні, проте напруження на ринку викликає стримування продажів на тлі збільшення попиту.

 

Відсутність опадів у чорноморському регіоні затримує сівбу озимої пшениці, що у перспективі може посилити тиск на ціни, хоча у США та країнах ЄС достатня кількість опадів забезпечила необхідну зволоженість ґрунту.

 

В Аргентині завдяки опадам, хоча й незначним, посіви пшениці розвиваються нормально. За даними трейдерів, продажі пшениці нового врожаю сягнули 3,4 млн т у порівнянні з торішніми 4,1 млн т.

 

В Росії станом на 17 вересня з 90,5% площ намолочено 82,8 млн т пшениці.

 

Пшеничні біржі в США, що весь день торгувалися у «червоній зоні», вчора завершили торги бурхливим спекулятивним зростанням. Інвестори побачили підтримку у зміцненні світових цін та активізації експортного попиту, хоча безпосередньо на американську пшеницю попит незначний.

 

Експортні продажі пшениці з США за тиждень зменшилися на 30% до 335,7 тис т, а з початку сезону склали 13,1 млн т, що на 6,8% випереджає темпи минулого року.

 

Фактичний експорт пшениці з США за тиждень скоротився на 22% до 564 тис т, а з початку сезону склав 7,6 млн т, що на 4% більше, ніж за відповідний період 2019 р.

 

Грудневі ф’ючерси в США виросли:

  • на 5,24 $/т до місячного максимуму 204,38 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 4,59 $/т до 179,12 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 3,67 $/т до 198,96 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

Європейські трейдери вчора проігнорували алжирські новини та майже вдвічі зменшений прогноз експорту пшениці з Франції у 2020/21 МР, а звернули увагу на посилення попиту з боку країн Азії та Північної Африки, а також загальносвітову тенденцію зростання цін.

 

Тижневий експорт пшениці з Франції склав лише 32 тис т, тому трейдери очікують підсумків тендеру в Тунісі, що є другим після Алжиру головним імпортером французької пшениці.

 

  • Грудневі ф’ючерси борошномельної пшениці на MATIF виросли на 3,75 €/т до 191,75 €/т або 227,15 $/т.

Коментарі відвідувачів (0):