Спека в Україні та Росії шкодить вегетації пізніх зернових культур

2019-07-03 12:23:53
Спека в Україні та Росії шкодить вегетації пізніх зернових культур

В другій декаді червня спека в більшості регіонів України погіршила умови наливу зерна ранніх культур та вегетації пізніх сільгоспкультур. На півночі, сході та в центрі, де кількість опадів склала 5-20% від норми, почалася ґрунтова посуха різної інтенсивності.   

 

Внаслідок інтенсивного накопичення тепла (сума ефективних температур в 1,5 рази перевищувала норму) дозрівання ранніх зернових наступило на 1,5-2,5 тижні швидше середніх термінів.

 

В західних регіонах спостерігається пошкодження колосу озимої пшениці фузаріозом.

 

Для формування врожаю пізніх культур, зокрема соняшнику, сої та кукурудзи, агрометеорологічні умови були переважно задовільними.

 

В більшості регіонів Північно-Західного, Центрального та Приволзького округів Росії в червні панувала тепла (28-31о), а подекуди спекотна (35-36о) погода, яка прискорила розвиток ранніх зернових. В центральних чорноземних областях та на півдні Середнього Поволжя протягом 5-10 днів спостерігалися загрозливі явища – суховії та атмосферні посухи, що викликали підвищену щуплість зерна. Опади пройшли лише наприкінці місяця, проте загалом погодні умови були задовільними для розвитку рослин. Подібна ситуація склалася у Південному та Північно-Кавказькому округах.

 

В окремих регіонах європейської частини РФ потужні зливи зі шквальним вітром призвели до вилягання високорослих зернових культур.

 

Запаси вологи зменшились до задовільного, місцями недостатнього та поганого рівня. В східних регіонах ґрунтова посуха частково пошкодила рослини.

 

В Уральському та на заході Сибірського округів температури повітря були переважно нижчими за норму, проте забезпечили рослини необхідним теплом, а опади підтримували достатній запас вологи.

 

На сході Сибірського округу на початку місяця дефіцит опадів на тлі високих температур призвели до передчасного пожовтіння рослин. Дощі в третій декаді червня покращили стан рослин, але потужні зливи подекуди викликали надмірне зволоження ґрунту та вилягання ярих зернових.

 

Погодні умови у Далекосхідному окрузі були несприятливими для розвитку рослин через дефіцит опадів на тлі високих температур повітря. Частина посівів зріджена або пошкоджена посухою. Опади наприкінці місяця забезпечили рослини вологою.

Коментарі відвідувачів (0):