Скорочення урожаю в Німеччині може істотно скорегувати європейські ціни

2018-07-16 14:15:44
Скорочення урожаю в Німеччині може істотно скорегувати європейські ціни

Відсутність опадів у Німеччині в поточному сезоні стало причиною того, що очікується найгірший із 2011 р. урожай зерна – 41,1 млн. т.

 

Такий прогноз зробили аналітики німецької компанії DRV. Як відзначається, для багатьох фермерів у районах посухи ситуація під загрозою виникнення економічної кризи, тим більше, що й минулий рік не приніс доброго урожаю, повідомляє DRV. Фактично, обмолочені об’єми можуть бути ще нижчими, ніж минулорічний показник урожаю зерна в 45,5 млн. т і нижче довготермінового середнього показника майже в 48 млн. т.

 

Причиною низького результату є глобальна засуха на півночі і північному-сході країни, що стало причиною значної і навіть повної втрати урожаю. Хоча ситуація на заході і півдні країни набагато краща, середня урожайність останніх років часто не досягається і там.

 

Збір озимого ячменю в Німеччині розпочався на два тижні раніше, ніж звичайно і просувається швидкими темпами.

 

На даний час очікується отримати 7,9 млн. т озимого ячменю (-12% до минулого року). На даний час частка зібраного жита складає 2,6 млн. т (-5,2% до минулого року).

 

У багатьох землях країни почали збирати пшеницю. Прогнозується зібрати урожай у розмірі 21,5 млн. т (-12,1% до минулого року). Оскільки площі під ярим ячменем зросли, то по цій культурі очікується зібрати 2,2 млн. т (+19,2% до минулого року). Для кукурудзи на зерно прогноз складає 4,2 млн. т (-6,8% до минулого року). Чи буде цей об’єм фактично зібраний, залежить від того, чи буде достатня кількість опадів на цьому тижні.

 

Урожай ріпаку, імовірно, буде ще гіршим, ніж прогнозувалося раніше у відповідності з наявними на даний час результатами. Очікується зібрати трохи більше 3,6 млн. т. Цей результат також є найгіршим за останні 7 років.

 

Скорочення прогнозів виробництва у Франції та Німеччині продовжує позитивно впливати на динаміку цін на пшеницю, але ціни на ріпак поки що залишаються під тиском цін на сою. Результати жнив і об’єми виробництва ріпаку в ЄС можуть істотно скорегувати ціни на ріпак у найближчій перспективі.

Коментарі відвідувачів (0):