Потужний експортний попит підтримує ціни на пальмову олію

2017-09-26 12:15:18
Потужний експортний попит підтримує ціни на пальмову олію

Експортний попит на пальмову олію постійно посилюється. Напередодні сезону фестивалів Китай та Індія активізують купівлі.

 

За інформацією сюрвейєра Intertek, протягом 1-20 вересня Малайзія експортувала 852,2 тис т пальмової олії, що на 25,4% перевищує показник аналогічного періоду серпня. Тоді як SGS оцінює зростання експорту у 26,8%.

 

За місяць ціни на пальмову олію виросли на 7,2% до 700 $/т. Посилення попиту з боку великих імпортерів підтримає ціни на олію найближчим часом.

 

Україна протягом 10 місяців сезону 2016/17 збільшила імпорт пальмової олії в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 22%. Проте це не означає, що середньостатистичний громадянин став споживати більше продуктів з пальмовою олією, оскільки майже 40% молочних та кондитерських виробів, до складу яких входить вказана олія, поставляється на світові ринки. Місцеві виробники нарощують виробництво готової продукції та збільшують її експорт.

 

Завдяки високому попиту на такі продукти, як йогурти, сир, масло, спреди та кондитерські вироби, при їх виробництві почали активніше використовувати рослинні жири, які додатково дозволяють зменшити собівартість готової продукції. Виробники активно замінюють тваринні жири рослинними, щоб на тлі подорожчання ресурсів залишити вартість власної продукції незмінною.

 

Протягом січня-липня 2017 року Росія скоротила імпорт пальмової олії та її фракцій на 3,1% в порівнянні з показником минулого року до 462 тис т.

Коментарі відвідувачів (0):