Попри виділення Конгресом 1,9 трлн доларів на підтримку економіки на фондових ринках триває падіння

2021-03-01 12:02:00
Попри виділення Конгресом 1,9 трлн доларів на підтримку економіки на фондових ринках триває падіння

Палата представників Конгресу США проголосувала за виділення 1,9 трлн $ на підтримку економіки, з яких 400 млрд $ будуть направлені на боротьбу з пандемією, 1 трлн $ - на допомогу населенню, а 500 млрд $ - на заходи по стимулюванню економіки. Але до законопроекту не увійшла пропозиція Президента Байдена підвищити мінімальну оплату праці до 15 $/годину.

 

Очкується, що Сенат проголосує за вказаний законопроект за спрощеною процедурою.

 

Проте фондовий ринок досить мляво відреагував на прийняття законопроекту, оскільки падіння цін на акції, що розпочалося минулого тижня, обумовлено спекулятивним зростанням попереднього року.

 

Якщо протягом останнього місяця індекс Dow Jones виріс на 3,2%, S&P 500 - на 2,6%, Nasdaq - на 0,9%, то минулого тижня внаслідок різкого зниження акцій технологічних компаній, які вважаються надто перегрітими, ці індекси знизилися: Dow Jones - на 1,8%, S&P 500 - на 2,5%, Nasdaq - на 4,9%. Після прийняття законопроекту про допомогу Dow Jones та S&P 500 продовжили опускатися, а Nasdaq незначно виріс, хоча за підсумками тижня опустився до найнижчого з 30 жовтня рівня.

 

Яскравим прикладом спекулятивного попиту є акції компанії Тесла, які за рік подорожчали в 12 раз з 70 $ до 865 $, а потім протягом січня – лютого знизилися до 675 $ та продовжують падати.

 

Сподівання на швидке відновлення економіки після початку вакцинації поки не виправдалися, оскільки вакцин не вистачає, а обмеження на пересування залишаються, що знижує оптимізм трейдерів.

 

Найближчим часом триватиме падіння перегрітого ринку акцій, що посилить тиск на ринки сільгосптоварів, які до цього активно зростали на спекулятивних чинниках.

 

Ф’ючерси на сою, пшеницю та кукурудзу на біржах США у п’ятницю опускалися під тиском низьких тижневих експортних продажів та падіння світових цін на нафту.

 

Цього тижня ринки залишатимуться під тиском фундаментальних чинників попиту та пропозицій, оскільки прийняття пакету допомоги економіки вже було враховане у спекулятивному зростанні цін на акції та товари напередодні.

Коментарі відвідувачів (0):