Попри незначне зростання, ціни на сою залишаються нижчими, ніж торік

2019-09-19 12:10:32
Попри незначне зростання, ціни на сою залишаються нижчими, ніж торік

Зниження прогнозу світового виробництва сої через зменшення врожаю в США, а також скорочення споживання в Китаї внаслідок розповсюдження АЧС, продовжують тиснути на світові ціни на сою.

 

Україна вирощує 4 млн т сої або 1,1% світового виробництва, тому не може впливати на світові ціни, як Бразилія, яка збирає 120 млн т сої або США з врожаєм 115 млн т.

 

Закупівельні ціни на українську сою знижуються, попри зменшення прогнозу виробництва. Переробники за сою з протеїном не менше 33% пропонують 8500-9000 грн/т з доставкою на завод, експортери в залежності від термінів поставки та якості пропонують в порту 312-317 $/т.

 

Листопадові ф’ючерси на сою в США торгуються по 326,6 $/т, що перевищує рівень цін на початку попереднього сезону, хоча виробництво сої в країні зменшиться з 123,7 млн т у 2018 р. до 98 млн т у 2019 р.

 

Новини про відновлення закупівлі Китаєм сої з США та можливе підписання у жовтні торговельної угоди між країнами призвели до зростання цін на початку вересня. Найближчим часом Китай планує закупити в США 5 млн т сої, з яких минулого тижня вже було реалізовано 720 тис т.

 

Ціни на американську сою наразі найнижчі у світі та складають 338 $/т FOB US Gulf, тоді як на аргентинську вони сягають 342-345 $/т FOB, а на бразильську – 360-362 $/т FOB.

 

Китайські переробники через зниження маржі переробки шукають дешевшу сою, тому дозвіл влади на безмитний імпорт сої з США призведе до скорочення закупівель бразильської сої, ціна якої протягом року торговельної війни між Китаєм та США виросла завдяки премії.

 

Активний експорт скоротив запаси сої в Бразилії, а посуха, що перешкоджає сівбі нового врожаю, змушує продавців стримувати продажі в очікуванні зростання цін.

 

За даними агенції Deral, в штаті Парана соєю засіяно лише 20 тис га в порівнянні з 490 тис га торік. Метеорологи обіцяють, що наприкінці тижня в окремих районах штату пройдуть дощі.

 

У деяких районах штатів Мату-Гросу та Мату-Гросу-ду-Сул пройшли слабкі опади, які не змогли забезпечити достатню для сівби вологість ґрунту. На півдні Мату-Гросу опадів не було понад 100 днів.

Коментарі відвідувачів (0):