Погана якість причорноморської пшениці підтримує ціни на світових ринках

2016-11-14 13:14:14
Погана якість причорноморської пшениці підтримує ціни на світових ринках

Найбільш актуальною та болючою темою для поточного сезону є питання якості пшениці, яке безпосередньо впливає на тенденції світових цін.

 

Наразі спостерігається збільшення кількості пропозицій фуражної пшениці з країн Причорноморського регіону. Зростання частки продовольчої пшениці в Україні буде знівельоване збільшенням виробництва фуражної пшениці в Росії та Казахстані.

 

Казахстан завжди був лідером з виробництва високоякісної пшениці серед Причорноморських країн. Проте цьогоріч більше половини зібраного врожаю пшениці має низькі показники якості.

 

Через надмірну зволоженість ґрунтів  під час наливу зерна погіршилася якість пшениці і у одного з основних світових експортерів зерна – Росії. До того ж тут якість зерна падає протягом декількох років поспіль.

 

Дощі несприятливо вплинули на збирання врожаю зернових в Німеччині. В деяких регіонах країни вдалося зібрати лише третину пшениці. Якість її також не можна назвати надто доброю, проте не в тій мірі, в якій це відноситься до французького зерна.

 

Внаслідок цього ціна російської пшениці наразі найвища за останні чотири місяці. Експерти пояснюють таке зростання великим вмістом протеїну в російській пшениці. Тоді як внаслідок прохолодної погоди та тривалих опадів французька пшениця, що є одним з головних конкурентів російської, відчутно втратила в якості, через що перестала користуватися високим попитом на світових ринках. В черговий раз зменшиться експорт зерна зі Сполучених Штатів. Підтвердженням зростання попиту на російське зерно стали підсумки останнього єгипетського тендеру, де була придбана партія пшениці у 60 тис. тон.

 

Ціна української високопротеїнової пшениці виросла, та на базисі СРТ-порт складає:

  • 2 кл - 162-164 $/тн або 4750-4800 грн/тн,
  • 3 кл - 157-161 $/тн або 4650-4750 грн/тн,
  • фуражна - 145-151 $/тн або 4350-4550 грн/тн.

 

Варто відзначити, що вартість української пшениці зростає четвертий тиждень поспіль.

Коментарі відвідувачів (0):