Подальший експорт сої з США залежатиме від політичної ситуації

2018-09-10 12:06:03
Подальший експорт сої з США залежатиме від політичної ситуації

Після того, як було скасовано продаж до Китаю партії 354 тис т, тижневі експортні продажі  сої з США скоротилися до 600  т.

 

Відмова Китаю від закупівлі американської сої призвела до того, що сої нового врожаю наразі законтрактовано лише 14 млн т, що є найнижчим показником форвардів за останні 10 років.

 

Китайські імпортери очікують роз’яснень уряду щодо намірів зменшити вміст протеїну в кормах для тварин, тому до прийняття рішення не ризикують купувати американську сою, особливо на тлі можливого обмеження імпорту сої з США. Наразі американська соя на 85 $/т дешевша, ніж бразильська, що дозволяє Китаю імпортувати сою з США навіть за умови сплати 25% мита.

 

Проте поки що навіть зниження ціни не активізувало купівлю китайськими імпортерами американської сої.

 

Трейдери очікують, що в новому звіті USDA вкотре буде збільшений прогноз врожаю сої в США, оскільки експерти Boomberg підвищили оцінку врожайності до 52,3 бушеля/акр проти серпневої оцінки USDA у 51,6 бушеля/акр.

 

Президент Трамп знову наголосив на необхідності запровадження мита на імпорт товарів з Китаю, проте вже не на 200 млрд $, а на 267 млрд $, хоча й зазначив при цьому, що готовий особисто вирішити торговельні суперечки з головою КНР.

 

Вірус свинячого грипу, що завдав значних збитків тваринникам, також стримує імпорт сої. Експерти CNGOIC повідомили, що через відмову від поставок з США загальний обсяг імпорту сої в поточному МР зменшиться на 10 млн т до 86 млн т.  

 

Проте навряд чи Китай зможе повністю відмовитись від сої з США, оскільки Бразилія традиційно зменшує обсяги експорту сої наприкінці жовтня, а з листопада по березень на світових ринках лідером єкспорту  є американська соя.

Коментарі відвідувачів (0):