Перенесення підписання торговельної угоди з Китаєм опускає ціни на сою

2019-11-21 12:06:00
Перенесення підписання торговельної угоди з Китаєм опускає ціни на сою

Вчора ф’ючерси на сою в Чикаго впали на 1% до 7-тижневого мінімуму – 332,75 $/т через повідомлення про перенесення дати підписання першої частини торговельної угоди з Китаєм, яку спочатку планували підписати в листопаді, потім - в грудні, а зараз відтермінували до наступного року. 

 

Обидві сторони заявляють, що переговори стають дедалі складнішими. США не можуть прийняти рішення про зниження тарифів, а Китай вже не вірить, що угода буде підписана до кінця року. 

 

Китай шляхом затягування з підписанням угоди отримав можливість придбати в США 10-20 млн т сої, яких йому вистачить до лютого, коли на ринки вийде дешева бразильська та аргентинська соя. 

 

На фізичному ринку американська соя зараз коштує 358-359 $/т FOB, що значно поступається ціні бразильської сої, яку пропонують по 367-368 $/т FOB. 

 

Китай нарощує закупівлю сої нового врожаю з Аргентини та Бразилії з поставкою в лютому-березні та сої старого врожаю з країн Перської затоки на тлі підвищення маржі переробки, обумовленого зростанням цін на рослинні олії. 

 

Січневі ф’ючерси на пальмову олію на китайській біржі в Даляні виросли на 3% до рекордного рівня 799,15 $/т, оскільки скорочення виробництва соєвої олії збільшило попит на пальмову.

 

Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії вчора виросли ще на 2,7% до найвищого з листопада 2017 р. рівня – 644,8 $/т. Це підтримало ціни на соєву олію в Чикаго навіть попри зниження соєвих котирувань. 

 

Експерти очікують, що скорочення імпорту сої до Китаю призведе до збільшення закупівлі рослинних олій, що посилить світовий попит на них. 

 

В Україні після бурхливого зростання протягом останнього місяця ціни на сою в порту опустилися до 340-343 $/т. А переробники залишили їх на рівні 8500-9000 грн/т з доставкою на завод. 

 

Зниження біржових соєвих котирувань буде тиснути на закупівельні ціни в Україні, що обмежити подальше зростання цін на сою. 

Коментарі відвідувачів (0):