Міністри ОПЕК+ прогнозують стабільні ціни на нафту та можливий профіцит у 2021 р

2020-10-21 12:12:47
Міністри ОПЕК+ прогнозують стабільні ціни на нафту та можливий профіцит у 2021 р

Після різкого падіння на початку пандемії ціни на нафту тривалий час залишаються стабільними. Прогнози зниження попиту на нафту через другу хвилю пандемії змушують країни ОПЕК+ активно зайнятись регулюванням видобутку.

 

У вівторок міністерський моніторинговий комітет ОПЕК+ рекомендував країнам, що не виконали зобов’язання по скороченню видобутку, активізувати зусилля. Скасування запланованого на січень 2021 р . збільшення видобутку нафти на 2 млн барелів/добу поки не обговорювалося, проте в разі падіння попиту на нафту через пандемію Covid на тлі збільшення пропозицій, зокрема з боку Лівії, на засіданні у грудні збілшення видобутку можуть перенести на квітень 2021 р. Наразі ринок цікавить, чи зможе американський уряд домовитися про нові заходи стимулювання.

 

Листопадові ф’ючерси на нафту марки WTI на нью-йоркській NYMEX вчора виросли на 1,5% до 41,4 $/барель, а грудневі ф’ючерси на нафту Brent на лондонській ICE Futures залишилися на рівні 42,9 $/барель.

 

На засіданні обговорили можливий профіцит нафти на ринку у 2021 р., хоча ще у вересні подібні сценарії не розглядалися. Базовий сценарій передбачає дефіцит нафти у 2021 р. в середньому у 1,9 млн барелів/добу, хоча у вересні він оцінювався у 2,7 млн барелів/добу. У гіршому випадку профіцит нафти у 2021 р .може сягнути 200 тис барелів/добу. Прискорення темпів поширення короновірусу найближчим часом може посилити ризики для відновлення економік країн та попиту на нафту.

 

Країни ОПЕК+ вирішили в період з травня по липень скоротити світовий видобуток нафти на 9,7 млн барелів/добу на тлі падіння попиту та цін на нафту. З серпня видобуток мав бути скорочений вже на 7,7 млн барелів/добу, а з січня 2021 р. планувалося обмежити скорочення 5,7 млн барелів/добу.

 

Проте після засідання у вересні Лівія значно збільшила видобуток, а внаслідок поширення Covid окремі країни ще більше посилили карантинні обмеження. За базовим сценарієм, Лівія видобуватиме у 2021 р. 600 тис барелів/добу, у гіршому варіанті вона збільшить видобуток до 1,1 млн барелів/добу. Гірший сценарій передбачає тривалість другої хвилі пандемії у Європі, США та Індії до 1 кв. 2021 р., що уповільнить відновлення економік та знизить попит на нафту.

 

Наступна зустріч міністрів країн ОПЕК+ запланована на 30 листопада – 1 грудня.

Коментарі відвідувачів (0):