Мінекономрозвитку та сільського господарства України пропонує ввести квоти на імпорт добрив

2020-05-22 12:08:06
Мінекономрозвитку та сільського господарства України пропонує ввести квоти на імпорт добрив

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з метою захисту вітчизняних виробників та збалансування ринку міндобрив планує запровадити квоти на імпорт добрив, проте так, щоб не створювати незручностей споживачам, - повідомив заступник міністра МСГ Т. Качка.

 

Нагадаємо, що група компаній Ostchem, власником якої є Д. Фірташ, є лідером з виробництва міндобрив в Україні, постачаючи на ринок щороку 2,6 млн т. Нещодавно Антимонопольний комітет України повідомляв, що може примусово розділити активи хімічної компанії Group DF, до складу якої входить Ostchem.

 

Голова «Агро-Продовольчої Ради» Іван Слободяник заявив, що всім відомо, кому належить ринок добрив в Україні, та чому вітчизняні добрива на 50% дорожчі, ніж литовські. Тому наміри регуляції імпорту він назвав спробами влади підзаробити за рахунок аграріїв.

 

Кабмін 15.05.2019 р. заборонив ввезення в Україну деяких російських промтоварів, зокрема міндобрив, агропродукції, транспортних засобів. На засіданні Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі 21.08.2019 р. були розглянуті питання захисту вітчизняних товаровиробників від несумлінного збільшення імпорту добрив.

 

Проте в Асоціації «Союз виробників, імпортерів та трейдерів агрохімії та агротехнологій» вже заявили, що вважають наміри влади на 3 роки запровадити квотування імпорту міндобрив спробою поставити сільгоспвиробників в залежність від групи місцевих олігархів. Оскільки підтримка виробництва має полягати у залученні інвестицій, зміні оподаткування, створенні інфраструктури, забезпеченні газом власного видобутку, а не у примусу купувати продукцію лише у певних виробників. Ціни ж на добрива наразі опускаються слідом за світовим ринком, а не через те, що олігархи, які тепер стануть монополістами, турбуються про аграріїв, - вважають представники хімічного ринку.

 

Вони звернули свою увагу і на скорочення Україною в 1 кварталі 2020 р. імпорту комплексних добрив на 18% та азотних на 55%, обумовлене тим, що компанія Ostchem отримала дешевий газ та ринковими методами «витіснила» з ринку імпортних конкурентів. Якщо вітчизняні виробники добрив успішно конкурують з зарубіжними постачальниками,то для чого створювати штучне регулювання ринку? За відсутності планів з модернізації хімічних заводів та примусовими закупівлями їх продукції може статися так, що через кілька років надприбутки будуть виведені за кордон, а галузь опиниться у жахливому стані.

Коментарі відвідувачів (0):