Котирування на пальмову олію продовжують зростати, а на соєву – падати

2022-12-01 12:09:22
Котирування на пальмову олію продовжують зростати, а на соєву – падати

Ринок рослинних олій цьогоріч знаходиться під тиском значної пропозицій та зниження попиту внаслідок уповільнення розвитку світових економік та поширення захворюваності на ковід-19 в Китаї (що є найбільшим світовим імпортером рослинних олій). В Китаї до протестів проти карантинних обмежень тепер додалися вимоги про відставку Сі Цзінпіна, що посилює песимізм ринків.

 

Котирування на пальмову олію зростають 10 днів поспіль на тлі активізації експорту з Малайзії, який, за даними сюрвейєрських компаній Intertek Testing Services та Amspec Agri, у листопаді виріс на 1,7-5,6% у порівнянні з жовтнем.

 

Січневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії з понеділка виросли на 2,2% до 4234 рінггитів/т або 953 $/т, оскільки на тлі підвищення курсу рінггіта відносно долара на 1,38% доларова ціна виросла більше.

 

Уряд Малайзії зберіг експортне мито на сиру пальмову олію на грудень на рівні 8%, але підвищив індикативну ціну, що призведе до зростання цін до кінця року. Погодні умови в країні сприяють виробництву олії, тому значних коливань ціни не передбачається.

 

Січневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго вчора впали на 1,7% (втративши зростання понеділка) до 1581 $/т, за два тижні подешевшавши на 3%, але за місяць додавши 1,1%. Сьогодні вони торгують на рівні 1528 $/т в очікуванні звіту по переробці сої у США у жовтні, яка може сягнути найвищого за 10 місяців рівня.

 

Ціни попиту на соняшникову олію з доставкою покупцям цього тижня знизилися з 1390 до 1350 $/т CIF (за даними платформи Trading Economics) на тлі збільшення пропозицій з України та рф. Ціни попиту з боку ЄС також знизилися до 1150 $/т DAP Польща, 1200 $/т DAP Болгарія, 1280 $/т DAP Італія, оскільки попит з боку виробників біодизеля падає на тлі зниження цін на нафту, а також на ріпакову олію на ринку ЄС до рівня 1240-1280 €/т.

 

Україна намагається активізувати поставки соняшникової олії через порти Чорного моря, але збої у постачанні електроенергії практично заблокували роботу великих МЕЗів, тому сезонного нарощування пропозицій поки не відбувається.

Коментарі відвідувачів (0):