Котирування кукурудзи і сої продовжили зростання на тлі нових закупівель з боку імпортерів

2020-10-15 12:08:40
Котирування кукурудзи і сої продовжили зростання на тлі нових закупівель з боку імпортерів

Аналітики прогнозують, що після різкого зростання цін на кукурудзу і сою в США, імпортери знизять свої закупівлі та чекатимуть збирання врожаю у США, а зростання сезонного тиску пропозицій на ціни поки не виправдовується.

 

Китай продовжує купівлі сої та кукурудзи у США, а покупці з Азії придбали кукурудзу з Південної Америки за дуже високими цінами.

 

Згідно з даними щотижневого звіту Мінсільгоспу США, станом на 11 жовтня завдяки сухій і теплій погоді соя зібрана вже на 61% площ проти 23% рік тому і 42% в середньому за 5 років, а кукурудза на 41% (20% і 32% відповідно). Прогноз погоди на цей тиждень також обіцяє сприятливу для збирання погоду на Середньому Заході, що дозволить в завершити збирання сої і перевалити екватор збирання кукурудзи.

 

Звіт про експортні продажі сільгосптоварів з США за минулий тиждень вийде лише у п'ятницю, і аналітики прогнозують, що продажі будуть нижче, оскільки Китай минуого тижня був на канікулах. Але згідно з щоденними даними про експортні продажі Китай цього тижня придбав у США 420 тис тон кукурудзи і 264 тис тон сої, що стало основним фактором зростання цін на біржі.

 

Ф'ючерси на кукурудзу вчора зросли 2,07 $/т до 156,1 $/т для грудневих контрактів і на сою на 4,5$/т до 388,6 $/т для листопадових контрактів.

 

Підтримку котируванням надало зростання цін на нафту на 2-2,5% на тлі даних про збільшення переробки та імпорту нафти до Китаю та Індії у вересні.

 

Цього тижня корейська Асоціація кормів (KFA) на тендері придбала 69тис. тон бразильської кукурудзи з поставкою до 20 січня за ціною 247,6$/т C&F, яка наближена до рекордного рівня цін, а Тайванський переробник MFIG придбав 65тис. т американської кукурудзи за ціною 243,75$/т C&F з поставкою у березні.

 

Згідно з офіційними даними за перші два тижні жовтня Бразилія експортувала 2,06 млн. тон кукурудзи, а до кінця місяця ще планується відвантажити близько 3-3,5 млн. тон, що підтверджує активну конкуренцію бразильської кукурудзи з американською та українською, які зазвичай починають поставки в цей період.

 

Агенція сільськогосподарської статистики штату Мату-Гросу (IMEA) Бразилії повідомила, що експорт кукурудзи зі штату в період з січня по вересень склав 12,4 млн т, що становить менше половини від 24,9 млн т, експортованих за той же період минулого року, через різке зростання внутрішнього споживання.

 

Експорт кукурудзи з України з початку сезону складає лише 820 тис тон, що на 1,6 млн. тон менше, ніж рік тому, через затримку збирання та стримування продажів.

 

Ціни на українську кукурудзу зросли до рівня бразильської кукурудзи 212-215$/т FOB, тоді як американська кукурудза пропонується за ціною 205$/т FOB.

 

Затримка сівби сої в Бразилії також чинить сильний тиск на ціни, але прогноз опадів на найближчий тиждень прискорить сівбу і знизить тиск на ціни найближчим часом.

Коментарі відвідувачів (0):