Інформаційний тиск щодо можливої агресії з боку Росії продовжує опускати курс гривні

2022-01-26 12:02:29
Інформаційний тиск щодо можливої агресії з боку Росії продовжує опускати курс гривні

Посилення інформаційного тиску щодо можливого військового вторгнення Росії в Україну непокоїть трейдерів на всіх ринках, а також призводить до зростання цін на нафту й сільгосптовари та падіння курсу гривні та рубля. Інвестори активно виводять свої активи з України та не бажають купувати держоблігації, щоб уникнути ризиків.

 

Після того, як у п’ятницю гривня зміцніла до 28,2 грн/$, експерти сподівалися на стабілізацію курсу, проте вже у понеділок долар подорожчав до 28,7 грн/$. Водночас обсяг міжбанківських торгів перевищив 350 млн $, хоча зазвичай складає приблизно 200 млн $. Попит майже весь час перевищував пропозицію, тому Нацбанк практично до кінця сесії активно продавав долар.

 

Черговий аукціон Мінфіну з продажу ОВДП засвідчив, що інвестори уникали купівлі довготермінових паперів, побоюючись ризиків, тому погоджувалися купувати річні ОВДП лише після підвищення ставки прибутковості на 0,5% до 12,4%, а дворічні – після підвищення ставок на 0,5-2% до 13,45-15%.

 

На аукціоні 25 січня Мінфін продав ОВДП на 2,846 млрд грн, а саме:

  • 3-місячних – на 2,842 млрд грн зі ставкою 11,5% річних,
  • 1,5-річних – лише на 4 млн грн.

 

Нагадаємо, що у січні вже були проведені два аукціони, на яких вдалося реалізувати ОВДП (переважно доларових) на суму 3,9 та 4,15 млрд грн відповідно, а ставки прибутковості виросли майже для всі паперів.

 

Нацбанк активно продає на міжбанку за високим курсом валюту, яку у значній кількості придбав торік за нижчим курсом. Це дозволяє регулятору стримувати стрибки курсу та одночасно отримувати прибуток.

 

Євросоюз надав Україні макроекономічну допомогу на суму 1,2 млрд євро, що дозволить стабілізувати курс гривні та збільшити валютні резерви.

Коментарі відвідувачів (0):