Індекс світових цін ФАО на зерно продовжує опускатися, тоді як на рослинні олії зростає

2020-07-03 12:25:55
Індекс світових цін ФАО на зерно продовжує опускатися, тоді як на рослинні олії зростає

У червні 2020 р. середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО вперше з початку року виросло та склало 93,2 п, що на 2,2 п. перевищує показник травня. На тлі викликаної пандемією Covid-19 нестабільності ринків ціни на рослинні олії, цукор та молочну продукцію після травневого падіння виросли до максимуму останніх місяців, тоді як ціни на зерно та м’ясо продовжили опускатися.

 

Індекс цін ФАО на зерно у червні опустився в порівнянні з травнем на 0,6% до 96,9 п, що на 1,9% поступається рівню травня 2019 р. Початок збирання та покращення перспектив врожаю в основних країнах-експортерах тисне на ціни на пшеницю. Уповільнення торгівлі та девальвація валюти в деяких країнах-виробниках призвела до першого у цьому році зниження світових цін на рис. Слабкий попит та прогнози гарного врожаю опускають ціни на ячмінь. Проте ціни на кукурудзу після кількамісячного падіння незначно виросли на тлі активізації попиту та несприятливих для вирощування погодних умов в США.

 

Індекс цін ФАО на рослинні олії після 4-місячного падіння виріс на 8,8 п. або 11,3% до 86,6 п. Ціни на пальмову олію виросли на тлі активізації імпортного попиту, викликаного послабленням карантинних обмежень в більшості країн, а також через можливе скорочення виробництва внаслідок дефіциту робочої сили. Соєва та соняшникова олія подорожчали через скорочення експортних запасів в основних країнах-виробниках, а ріпакова – завдяки активізації попиту з боку біодизельної галузі в ЄС.  

 

Індекс цін ФАО на молочну продукцію виріс у порівнянні з травнем на 3,8 п. або 4% до 98,2 п, що все ще на 4,6% поступається відповідному показнику 2019 р. Ціни на всі види молочної продукції почали зростати на активізації попиту на спотових ринках, насамперед в країнах Близького Сходу та Східної Азії, а також сезонного скорочення пропозицій в ЄС та обсягу незаконтрактованих пропозицій в Океанії, проте докарантинного рівня ще не сягнули.

 

Індекс цін ФАО на м’ясо у порівнянні з травнем знизився на 0,6% до 95,2 п., що на 6,1 п. або 6% поступається показнику червня 2019 р. Світові ціни на яловичину та м’ясо птиці опустилися внаслідок збільшення експортних пропозицій основними країнами-виробниками, що перевищують імпортний попит з боку Китаю та Близького Сходу. Одночасно ціни на свинину виросли на тлі пожвавлення попиту в ЄС після скасування карантинних обмежень. Найбільше виросли ціни на баранину: як завдяки високому імпортному попиту, так і через скорочення пропозицій в Океанії.

 

Індекс цін ФАО на цукор виріс у порівнянні з травнем на 7,2 п. або 10,6% до 75 п. Завдяки зростанню цін на нафту Бразилія збільшила виробництво біоетанолу з цукрової тростини, що зменшило виробництво цукру та обсяги експортних пропозицій. Логістичні проблеми в бразильських портах також сприяли підвищенню котирувань.

Коментарі відвідувачів (0):