IGC прогнозує зниження виробництва ріпаку у 2019 році

2019-01-28 12:09:14
IGC прогнозує зниження виробництва ріпаку у 2019 році

За новим прогнозом IGC, у 2019 році посівні площі під ріпаком залишаться майже незмінними, оскільки скорочення в порівнянні з попереднім сезоном площі сівби ріпаку в ЄС з 6,6 до 5,8 млн га буде компенсоване збільшенням площі сівби в Україні з 1 до 1,2 млн га, Росії – з 1,4 до 1,6 млн га, Канаді – з 9 до 9,3 млн га.

 

Площі сівби ріпаку в ЄС стануть найменшими за 12 років, стан посівів також не найкращий, тому спрогнозувати врожай ріпаку у 2019 році складно. Скорочення виробництва ріпаку в ЄС зменшить загальне світове виробництво олійної в наступному сезоні, оскільки середня врожайність ріпаку в Україні, Росії та Канаді значно нижча, ніж в ЄС.

 

В Україні площі сівби ріпаку виросли до 1,3 млн га, а гарний стан посівів дозволяє сподіватися на отримання врожаю в межах 3 млн т. В Росії посівні площі під ярим ріпаком збільшаться до 1,6 млн га, проте врожай буде залежати від погодних умов.

 

Після скасування державного фінансування на 2019/20 МР Китай зменшить посівні площі під ріпаком з 6,5 до 6,3 млн га.

 

На тлі зменшення пропозицій ціни на ріпак на Euronext виросли до 377,25 €/т або 430 $/т, а невдовзі можуть сягнути 380 €/т за підтримки ринків сої та рослинних олій.

 

Підтримати ціни може рішення Єврокомісії про обмеження з 1 лютого використання пальмової олії у виробництві біопалива. Суперечки щодо зменшення використання імпортної пальмової та соєвої олії при виробництві біопалива ще тривають.

 

Союз з просування олійних та білкових рослин (UFOP) закликає Єврокомісію створити умови для вирощування ріпаку в ЄС, як найважливішого джерела протеїну, що не містить ГМО, та є привабливою для комах-запилювачів квітучою рослиною в сівозмінах.

 

На тлі перегляду Директиви про відновлювальні джерела енергії UFOP сподівається, що використання пальмової олії при виробництві біопалива у 2019 р. суттєво скоротиться, й поступово припиниться. Це має бути юридично закріплено в акті, який буде наданий Єврокомісії до 01.02.2019 р., щоб якнайшвидше створити обмеження для імпорту пальмової олії до ЄС.

Коментарі відвідувачів (0):