Ф’ючерси на рослинні олії продовжують дорожчати завдяки спекулянтам

2020-04-09 12:25:50
Ф’ючерси на рослинні олії продовжують дорожчати завдяки спекулянтам

Липневі ф’ючерси на пальмову олію вчора виросли на 1,8% до 542,4 $/т за підтримки ринку нафти, який очікує позитивних новин від сьогоднішнього засідання ОПЕК+, та завдяки зниженню виробництва в Малайзії.

 

Спекулянти використовують чинник закритих пальмових плантацій та не беруть до уваги зниження попиту з боку Китаю та Індії, сподіваючись, що воно буде короткочасним. Низький попит частково компенсує скорочення пропозицій як пальмової олії, так і сої та соєвої олії внаслідок логістичних проблем в Бразилії та Аргентині.

 

Малайзія скоротила експорт пальмової олії до Китаю на 17%, тому до завершення епідемії попит, імовірно, залишатиметься низьким, оскільки запаси пальмової олії в Китаї на кінець лютого складали 1,05 млн т, що є найвищим з 2018 р. рівнем.

 

За оцінками експертів The Solvent Extractor’s Association of India, Індія у березні 2020 р. скоротила в порівнянні з аналогічним періодом минулого року імпорт рослинних олій на 32% з 1,39 млн т до 941,2 тис т.

 

Також експерти поки не оцінили зниження попиту на пальмову олію з боку біодизельної промисловості, де внаслідок низьких цін на нафту маржа переробки стала від’ємною.

 

Пропозиції рослинних олій збільшуються, але ринок очікує квітневого звіту USDA, який оцінить скорочення попиту на рослинні олії з боку Китаю після запровадження карантину в січні 2020 р.

 

Ф’ючерси на соєву олію в Чикаго вчора виросли на 1,1% до місячного максимуму 610 $/т в очікуванні збільшення попиту напередодні Рамадану. Одночасно ціни на сою залишилися незмінними на тлі завершення збирання доволі рясного врожаю в Бразилії.

 

За даними агенції Arc Mercosul, станом на початок тижня в країні соя була зібрана з 86,2% площ в порівнянні з 85,4% на цю дату в минулому році та 79,9% в середньому за 5 років. Вперше в поточному році темпи збирання врожаю перевищили минулорічні.

 

Потужні опади, що пройшли минулого тижня, дозволять аграріям прискорити сівбу кукурудзи другого врожаю та покращать перспективи її врожайності.

Коментарі відвідувачів (0):