Через велику кількість дефолтів УЗА створить реєстр недобросовісних контрагентів

2020-09-29 12:08:58
Через велику кількість дефолтів УЗА створить реєстр недобросовісних контрагентів

У поточному сезоні збільшилася кількість відмов агровиробників від виконання контрактів на поставку зернових або олійних культур, внаслідок чого Українська Зернова Асоціація запропонувала створити реєстр недобросовісних контрагентів.

 

На тлі різкого зростання цін на зерно окремі постачальники відмовляються поставляти товар за раніше укладеними форвардними угодами, що призводить до зриву міжнародних контрактів, підриває репутацію України, як надійного партнера на світовому ринку, та складає загрозу для фінансової стабільності.

 

Форвардні контракти, що дозволяють постачальникам насіння та ЗЗР фінансувати посівну кампанію в обмін на майбутній врожай, є сталою практикою роботи на аграрному ринку України. Тому їх невиконання негативно вплине на фінансування всієї галузі, зокрема й під час цьогорічної посівної.

 

Якщо у 2019/20 МР Україна експортувала зерна на 12 млрд $, то у поточному сезоні збільшить експорт до 16 млрд $. Проте компанії, що фінансують посівну шляхом укладання форвардних контрактів, зараз мають великі сумніви у тому, що обіцяне зерно буде їм поставлене, тому роздумують над тим, чи варто надалі фінансувати аграрний сектор.

 

Наразі сільгоспвиробники, які не постраждали від погодних умов чи інших чинників, відмовляються виконувати контракти, і кількість дефолтів останнім часом стрімко зростає. У підсумку програють як самі виробники, так і їх кредитори. Збільшиться кількість судових позовів, і виконавча служба почне стягувати борги з недобросовісних постачальників, а інвестори переглянуть програми кредитування аграрного ринку.

 

Крім того, зрив поставок на внутрішньому ринку призведе до невиконання контрактів на зовнішньому, що погіршить репутацію України, як надійного партнера.

 

Тому в УЗА запропонували створити публічний реєстр фізичних та юридичних осіб, які без поважних причин відмовилися від виконання форвардних угод, щоб всі учасники ринку надалі подумати, чи варто співпрацювати з такими контрагентами. Разом з системою штрафів та судових позовів це допоможе оздоровити зерновий ринок та позбутися недобросовісних учасників.

 

При цьому УЗА обіцяє не включати до реєстру постачальників, що постраждали від посухи та втратили врожай, тому не можуть виконати зобов’язання. Для їх захисту УЗА запропонувала Всеукраїнській аграрній раді та Українському клубу аграрного бізнесу укласти відповідний спільний Меморандум.

Коментарі відвідувачів (0):