Арбітраж ВТО став на бік Китаю у торговельній суперечці з США

2020-09-16 12:04:59
Арбітраж ВТО став на бік Китаю у торговельній суперечці з США

Вчора Всесвітня торговельна організація (ВТО) постановила, що запроваджені урядом США з 2018 року імпортні мита на китайські товари на суму понад 400 млрд $ порушують правила міжнародної торгівлі, тому США повинні відкоригувати тарифи відповідно до своїх зобов’язань в межах правил ВТО.

 

Третєйська група ВТО вирішила, що ініційоване урядом Трампа підвищення імпортних мит на китайські товари у 2018 та 2019 роках суперечить правилам ВТО та окремим статтям генеральної угоди по тарифах та торівлі від 1994 р. Арбітри дійшли згоди, що США не змогли довести необхідність вказаних заходів.

 

У відповідь на вказане рішення уряду США Китай підвищив імпортне мито на американські товари, насамперед сою, внаслідок чого обсяги закупівлі сої в США скоротилися, а ціни на неї впали на 20%.

 

Після підписання на початку року 1-ї фази торговельної угоди з США, Китай зобов’язався збільшити обсяги імпорту американської сільгосппродукції до 50 млрд $ на рік, проте фактично збільшив закупівлі лише наприкінці літа, внаслідок чого ціни на сою виросли на 10-15% та майже сягнули рівня, на якому вони знаходилися до початку торговельної війни між країнами.

 

Торговельний представник США Роберт Лайтхайзер у вівторок заявив, що «хоча комісія не заперечила надані його країною докази крадіжки Китаєм інтелектуальної власності США, її рішення свідчить, що ВТО не має засобів правового захисту від подібної неправомірної поведінки».

 

На оскарження вердикту ВТО США мають 60 днів, тому прийняте Трампом або вже новим президентом США рішення через два місяці знову вплине на світову торгівлю, і зокрема, ціни на сою та кукурудзу.