Активні тендери продовжують надавати підтримку високим цінам на пшеницю

2020-10-15 12:01:55
Активні тендери продовжують надавати підтримку високим цінам на пшеницю

Дані про високі темпи сівби озимої пшениці й прогноз опадів в Росії та США поки не змогли заспокоїти ринки пшениці, де ціни продовжують зростати на тлі активних закупівель з боку імпортерів.

 

Все більше з’являється сигналів про те, що чорноморська пшеницю програє європейській через зависокі ціни, і в разі збільшення пропозиції аргентинської та австралійської в листопаді-грудні конкуренція на світовому ринку посилиться. До кінця листопада стане зрозумілою ситуація зі станом озимих, що також може придавити ціни.

 

Цього тижня Державне агентство Алжиру в ході проведеного тендеру придбало 510 тис. тонн європейської пшениці за середньою ціною 263,5$/т C&F з поставкою у жовтні-листопаді.

 

Сьогодні ринок очікує рішення Торговельної корпорації Пакистану (ТСР) по тендеру від 14 жовтня щодо закупівлі 300 тис.тонн борошномельної пшениці, де ціни пропозиції складали 284-296 $/т C&F проти ціни 278,50 $/т C&F, за якою на попередньому тендері 5 жовтня було придбано 330 тис. тон.

 

Міністерство торгівлі та промисловості Йорданії на тендері 14 жовтня закупило 60 тис. тонн румунської пшениці з поставкою у 1-й половині лютого 2021р за ціною 272 $/т C&F, тоді як ціна пропозиції російської пшениці була на рівні 288 $/т C&F.

 

Асоціація виробників комбікормів Таїланду (TFMA) відкинула всі пропозиції, подані на тендер із закупівлі 70 тис. тонн фуражної пшениці довільного походження, оскільки їх ціни в середньому складали 270 $/т C&F, при очікуванні максимум 250 $/т C&F.

 

Турецька агенція ТМО також оголосила тендер по закупівлі 175 тис тон пшениці, який пройде 22 жовтня.

 

Суха погода в основних країнах експортерах все ще викликає занепокоєння щодо майбутнього врожаю, проте з іншого боку, темпи сівби набагато вище торішніх, а прогноз опадів на найближчі тижні прискорює сівбу і може привести до збільшення площ сівби на тлі високих цін на пшеницю і високої рентабельності виробництва.

 

Згідно з даними Мінсільгоспу США, озима пшениця станом на 11 жовтня посіяна на 68% площ проти 61% рік тому і 61% в середньому за 5 років.

 

У Росії станом на 13 жовтня озимими засіяно вже 83,6% прогнозованих площ, або 16 млн га, хоча дефіцит вологи у грунті зберігається, але прогноз опадів на цьому тижні збільшує надії на гарні сходи.

 

Нещодавні опади в Україні минулого тижня прискорили сівбу, і за останній тиждень засіяно 1,2 млн га, а станом на 13 жовтня озимою пшеницею засіяно 63% запланованих площ або 3,8 млн га.

 

Ринок американської пшениці завершив торги середи нехай невеликим, але дружним зростанням. Драйвери біржових торгів на пшеничних майданчиках США не змінилися. Як і раніше - це сильний дефіцит грунтової вологи в Росії, Україні і в самих Штатах.

 

Грудневі котирування американської пшениці зросли:

  • м'яка пшениця SRW в Чикаго знизилася на $ 01,01 до 219,26 $/т,
  • тверда пшениця HRW в Канзас-Сіті зросла на $1,47 до 196,67 $/т,
  • тверда пшениця HRS в Міннеаполісі зросла на $ 0,64 до 200,62 $/т.

 

Грудневі ф'ючерси на європейську пшеницю на біржі в Парижі вчора знову виросли на 0,75 Є/т до 203,5 Є/т або 239,05$/т, що відповідає максимальному рівню 5 років, завдяки активним купівлям французької пшениці з боку Китаю та продажам французької та прибалтійської пшениці до Алжиру.

 

Сівба пшениці в Європі йде хорошими темпами, особливо після рясних опадів попереднього місяця, що також в перспективі може посилити тиск на котирування.

Коментарі відвідувачів (0):